Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie Shazam dla macOS – poznaj tytuł każdej piosenki!
Shazam dla macOS – poznaj tytuł każdej piosenki!

Shazam dla macOS – poznaj tytuł każdej piosenki!

0

Jedziecie pociągiem a obok was wkurzający mały dzieciak słucha muzyki na głośniku. No cóż, zdarza się. Nagle jednak leci piosenka, która naprawdę bardzo wam się spodobała! Trochę dziwnie odezwać się do kogoś na kogo od godziny krzywo patrzyliśmy, więc co robimy? Zapominamy o piosence czy… uruchamiamy szybko Shazam? Zapraszam!

Czym jest Shazam?

To prosta aplikacja, która dzięki sztucznej inteligencji i ogromnej bazie muzycznej potrafi rozpoznać lecący akurat utwór i pozwoli wam odtworzyć go sobie na Spotify/Apple Music/YouTube. Taki mały pomocnik, jeżeli coś wam się spodoba a tego nie znacie 🙂 Mała ciekawostka – Shazam możecie połączyć ze swoim kontem Facebook i mieć całą bibliotekę wyszukiwań w jednym miejscu. Prosto, szybko i wygodnie.

Jak działa aplikacja Shazam na macOS?

To proste! Pobieracie aplikację z AppStore (link poniżej) i uruchamiacie ją – będziecie musieli udzielić dostępu do mikrofonu (bo jak inaczej miałaby ona rozpoznać muzykę haha?) i to tyle.

Aby wyszukać utwór który aktualnie leci w tle, wystarczy kliknąć w ikonkę Shazam w prawym górnym rogu ekranu i kliknąć wielkie logo Shazam z napisem „Kliknij, aby Shazamować”. To wszystko! Aplikacja w mgnieniu oka wyszuka grająca w tle piosenkę. Problemem jest muzyka lecąca zbyt cicho bądź bardzo niewyraźna/zniekształcona – wtedy potrzebujecie dużo farta i czasu, ale zazwyczaj i tak Shazamowi udaje się to ogarnąć.

W ustawieniach aplikacji nie znajdziecie niczego szczególnie ciekawego – możecie wybrać opcję uruchamiania Shazamu przy starcie systemu oraz że po kliknięciu w ikonkę Shazamu odrazu zacznie on słuchać, pomijając klikanie w „Kliknij, aby shazamować”. Trochę szybciej – ale możecie przypadkowo uruchamiać ten proces. Fajną opcją jest możliwość ustawienia sobie skrótu klawiszowego, który automatycznie odpali nasłuchiwanie muzyki. Możecie również wybrać z którego wejścia aplikacja ma pobierać dźwięk (mikrofon wbudowany, zewnętrzny itp).

Skąd ją pobrać?

Aplikacje możecie pobrać w wygodny sposób z AppStore na waszym Macu. Wystarczy kliknąć tutaj -*KLIK* bądź wyszukać frazę „Shazam”. Apka jest darmowa.

Czy warto?

Jak najbardziej! Aplikacja jest mała, lekka a przy tym jak bardzo użyteczna! Jest ona prawdziwym zbawieniem w momencie kiedy podoba nam się jakiś utwór, ale nie jesteśmy w stanie zrozumieć jego tekstu bądź zapamiętać/rozpoznać tytułu. Wystarczy odpalić Shazam a wszystko nam się zapisze w bibliotece połączonej z kontem Facebook – szybko i łatwo. Serdecznie polecam i zachęcam do wypróbowania!

Shazam dla macOS – poznaj tytuł każdej piosenki!

Zalety Wady

Zalety

  • Działa!
  • Prosta w obsłudze
  • Można stworzyć wirtualną bibliotekę wyszukiwań

Wady

  • Brak
Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/