Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie Turn Off the Lights – oglądaj wideo wygodniej i nie męcz oczu!
Turn Off the Lights – oglądaj wideo wygodniej i nie męcz oczu!

Turn Off the Lights – oglądaj wideo wygodniej i nie męcz oczu!

0

Oglądając filmy na YouTubie w nocy białe tło może trochę rozpraszać… oraz męczyć nasze oczy. Jak temu zapobiec? Powstała naprawdę przydatna… aplikacja? Wtyczka? Zapraszam!

Jak mocne oświetlenie wpływa na nasz wzrok?

Męczy go i niszczy – krótko mówiąc. Jeżeli chcecie zagłębić się w temat wpływu światła na nasz wzrok, to zachęcam was do zapoznania się z tym artykułem – *KLIK*. Znajdziecie tam naprawdę sporo fajnych i ciekawych rzeczy na temat wpływu światła na nasz wzrok.

Ale jak to się ma do technologii?

No już wam tłumaczę… Powstała fajna aplikacja, która nazywa się Turn Off the Lights. Pozwala ona nam na przyciemnianie ekranu podczas oglądania wideo tak, aby nie rozpraszał nas on oraz nie męczył nam niepotrzebnie wzroku. Działanie tej aplikacji jest naprawdę proste, ale jednocześnie bardzo skuteczne i łatwe w użyciu.

Po pobraniu aplikacji (link znajdziecie nieco niżej) musicie uruchomić wtyczkę w ustawieniach rozszerzeń Safari… i to w sumie tyle! Abu uruchomić wtyczkę wystarczy, że odpalicie jakiekolwiek wideo i poszukacie w lewym górnym rogu ikonki szarej żaróweczki. Musicie ją kliknąć aby wtyczka zaczęła działać.

Jak to działa?

Dzięki jednemu kliknięciu w szarą żaróweczkę możesz przyciemnić całą stronę a zostawić jasne tylko wideo – oglądanie filmów nigdy nie było tak wygodne. Turn Off the Lights obsługuje następujące platformy:

  • YouTube
  • Vimeo
  • Netflix
  • Dailymotion
  • Hulu
  • Youku

Działa to również z filmami wstawionymi jako HTML – czyli na blogach czy stronkach internetowych. Super!

Zbyt ciemno? Zmień to!

W ustawieniach aplikacji możesz dostosować intensywność przyciemnienia tak, aby była ona dospawana idealnie pod twoje preferencje. Co więcej – możesz zmienić także kolor całego przyciemnienia! Wygląda to dziwnie, ale dla każdego coś dobrego!

Ambilight w MacBooku?!

Tak! Ta aplikacja potrafi wokół odtwarzanego filmiku stworzyć efekt Ambilight znany z telewizorów marki Philips. Działa to niezwykle łagodząco na nasze oczy, które dzięki temu nie są tak mocno drażnione jaskrawym światłem. Mega! Musicie spróbować sami jak to działa.

Więcej na temat samej aplikacji możecie dowiedzieć się z filmiku poniżej!

Skąd ją pobrać?

Aplikację znajdziecie za darmo w waszym AppStore klikając tutaj – *KLIK* bądź wyszukując frazę „Turn Off the Lights”.

Czy warto?

Aplikacja jest świetna! Każdy z was może wypróbować ją sam, ponieważ jest ona całkowicie darmowa! To jak wygodnie ogląda się wideo, kiedy nie rozprasza nas jasny ekran dookoła jest niemożliwe do opisania – naprawdę! Jestem niezwykle zadowolony z tej aplikacji i myślę, że zostanie ona moim przyjacielem na nieco dłużej. Szczególnie urzekł mnie ciekawy tryb Ambilight, ponieważ nigdy wcześniej nie widziałem czegoś podobnego do tego rozwiązania tutaj. Zachęcam każdego z was do wypróbowania tej apki samemu, gdyż naprawdę warto!

Turn Off the Lights – oglądaj wideo wygodniej i nie męcz oczu!

Zalety Wady

Zalety

  • Pomaga w oglądaniu filmów późną porą
  • Łatwo się uruchamia
  • Darmowy

Wady

  • Trochę skomplikowane ustawienia
Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/