Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie #44 Aplikacja tygodnia – Enlight Quickshot, czyli sposób na idealne niebo na każdym zdjęciu!
#44 Aplikacja tygodnia – Enlight Quickshot, czyli sposób na idealne niebo na każdym zdjęciu!

#44 Aplikacja tygodnia – Enlight Quickshot, czyli sposób na idealne niebo na każdym zdjęciu!

0

Chwila, chwila… Czy niebo naprawdę może zostać podmienione? Tych i innych trików nauczysz się dzięki dzisiejszemu, czterdziestemu czwartemu odcinkowi z serii „aplikacja tygodnia”. Jest nią Enlight Quickshot. Nie przedłużając… Zapraszam do lektury!

Enlight Quickshot, czyli sposób na idealne niebo na każdym zdjęciu!

Nie uważajcie, że nagłówek i tytuł tego artykułu to clickbait. Dlaczego? Cóż, ta aplikacja naprawdę stawia na edycję na najwyższym poziomie, co zresztą zobaczyć możecie na zrzutach ekranu niżej. Dużo efektów dostępnych jest za opłatą, jednak wiele tych pięknych wykorzystacie za okrągłe zero złotych, co na pewno jest ogromnym plusem apki. Sam Enlight Quickshot dostępny jest za darmo w App Store. Okej, rzućcie okiem na ekran, który wita nas po pierwszym uruchomieniu programu.

Możemy pobawić się na zdjęciu próbnym, ale bardzo proponuję Wam zabawę z własnym, aby odczuć prawdziwe działanie apki. Nie przesadzajcie jednak zbyt bardzo, bo dobre oko zauważy każdy, nawet najmniejszy błąd. Jak jednak widzicie, efekty potrafią być niezwykle realistyczne w zaledwie kilka kliknięć. Sam nie korzystam z tego na swoich mediach społecznościowych, ale jeżeli zrobiliście piękne zdjęcie, a niebo popsuło Wam plany – oto idealne i jedyne rozwiązanie, zresztą równie proste.

Poza efektami, możecie je dowolnie edytować, tak jak i samo zdjęcie. Są to podstawowe narzędzia, jednak uwierzcie mi, że robią robotę. Możecie te efekty zauważyć zarówno wyżej, jak i niżej. Za prawie 30 złotych miesięcznie możecie mieć dostęp do wersji Pro programu Enlight Quickshot, jednak moim zdaniem to sprawdzi się tylko dla tych, co wymagają naprawdę dużo od apki. Jeżeli jesteście początkującymi, zalecam Wam korzystanie z wersji darmowej.

Polecam Wam tę aplikację. Uważam, że sprawdzi się w wielu sytuacjach i może dać nadzieję nawet najgorszym zdjęciom. Powtórzę jednak ponownie swoje słowa: uważajcie, aby nie przesadzać z nakładanymi przez siebie efektami. Mogą one sprawić, że wszystko będzie wyglądać niezwykle nienaturalnie, szczególnie jeżeli Wasza kamera nie jest najlepszej jakości. Warto jednak dać Enlight Quickshot szansę! Do zobaczenia już niedługo w kolejnym odcinku „aplikacji tygodnia”. Pa!

#44 Aplikacja tygodnia – Enlight Quickshot, czyli sposób na idealne niebo na każdym zdjęciu!

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/