Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie Twitter dla macOS – ćwierkaj wygodniej!
Twitter dla macOS – ćwierkaj wygodniej!

Twitter dla macOS – ćwierkaj wygodniej!

0

Każdy z nas zna lub chociaż trochę kojarzy popularną aplikację Twitter. Korzystają z niej gwiazdy, politycy, muzycy, aktorzy, influencerzy i zwykli ludzie wstawiający fotki swoich kotków – miejsce idealne dla każdego. Od teraz oficjalnie dostępne na Maca jako aplikacja! Zapraszam!

Twitter – kilka słów wstępu

Twitter jest serwisem społecznościowym prowadzącym działalność na zasadzie „mikroblogów”. Każdy użytkownik dostaje do dyspozycji swoją tablicę na którą może wrzucić to co mu się żywnie podoba (dopóki nie łamie to regulaminu społeczności). Znaleźć tam możecie nie tylko Demi Lovato czy Madonnę, ale także Andrzeja Dudę, Donalda Trumpa czy Jennifer Aniston. Jako ciekawostkę dodam, że został on założony w 2006 roku.

Ptak dorwał się do jabłka – czyli aplikacja Twittera wreszcie na Maka

Od paru miesięcy w AppStore na waszych komputerach Mac możecie zobaczyć ikonkę Twittera – i nie jest to jakiś scam! Jest to oficjalna aplikacja tego portalu społecznościowego. Czyżby był to koniec Tweetbota? Okaże się z czasem.

Jak się sprawuje i co oferuje?

Aplikacja działa bardzo dobre. Podczas korzystania nie doznałem żadnych problemów z jej strony – zero ścinek, lagów czy crashów. Aplikacja działa bardzo płynnie i stabilnie. Podczas pierwszego uruchomienia zostaniemy poproszeni o zalogowanie się bądź założenie nowego konta – w moim wypadku wybieram opcję logowania.

Następnie naszym oczom ukazuje się pytanie o dostęp do lokalizacji i… tutaj już zależy od was. Ja pozwoliłem aplikacji na korzystanie z mojej lokalizacji, natomiast jeśli wy nie chcecie tego robić, to musicie kliknąć że nie wyrażacie zgody.

Gdy już przeszliśmy przez logowanie się i ustawienia prywatności – zyskujemy dostęp do strony głównej. Na samym jej środku znajdują się Tweety osób, które zaobserwowaliśmy bądź najpopularniejsze rzeczy wybrane pod nas. Na lewo znajdziemy mały pasek z dostępnymi zakładkami. Wyróżnić możemy:

  • Główna (tweety obserwowanych przez was osób)
  • Przeglądaj (nowinki i popularne tweety)
  • Powiadomienia (informacje o tym, czy ktoś z waszych obserwowanych coś dodał)
  • Wiadomości (wiadomości tekstowe z innymi użytkownikami)
  • Profil (nasz konto)

Na prawo natomiast znajdziemy zakładkę „Warci obserwowania” – czyli konta, które według algorytmu aplikacji mogłyby nas zainteresować treściami, które są na nie wstawiane.

Wiadomości nie są jakoś szczególnie rozbudowane. Brakuje tam chociażby możliwości zadzwonienia do osoby z którą chcemy porozmawiać, ale mamy za to dostęp do zwykłego chatu oraz możliwość wysłania GIFa czy zdjęcia – więc nie jest najgorzej.

Skąd ją pobrać?

Aplikację Twitter na macOS pobierzecie za darmo z AppStore klikając tutaj – *KLIK* bądź wpisując frazę „Twitter” w wyszukiwarce sklepu.

Czy warto?

Aplikacja sama w sobie oferuje nam wszystko to, co oferuje strona internetowa. Nie mamy tutaj żadnej rewolucji bądź dodatkowych funkcji, natomiast działa to bardzo dobrze i wygląda trochę lepiej niż webowa wersja. Twitter jest fajnym miejscem do podzielenia się swoimi myślami z innymi – a od teraz możemy to łatwo i wygodnie robić z apki na naszym Macu. Aplikacja działa bardzo dobrze i nie mam do niej najmniejszych zastrzeżeń, więc jeśli jesteś Twitterowiczem i spędzasz na nim większość swojego wolnego czasu – przyjrzyj się tej aplikacji! Miłego dnia!

Twitter dla macOS – ćwierkaj wygodniej!

Zalety Wady

Zalety

  • Szybkość działania
  • Płynność
  • Wygoda i użyteczność
  • Ładna szata graficzna

Wady

  • Nie wnosi nic względem wersji przeglądarkowej
Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *