Philips Hue – jak zwiększyć frajdę z gier komputerowych dzięki synchronizacji oświetlenia Hue

Philips Hue – jak zwiększyć frajdę z gier komputerowych dzięki synchronizacji oświetlenia Hue

0

Philips Hue – jak zwiększyć frajdę z gier komputerowych dzięki synchronizacji oświetlenia Hue

0

Nastrojowe oświetlenie zmieniające intensywność i barwę zgodnie z obrazem wyświetlanym na monitorze, potrafi diametralnie zmienić postrzeganie wirtualnego świata i spotęgować frajdę z rozgrywki. Dzięki oświetleniu Philips Hue oraz darmowej aplikacji Hue Sync, możesz doświadczyć świata z ulubionej gry wydostającego się poza ekran monitora. Jak to zrobić? Czego potrzebujesz? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego wpisu.

Oświetlenie nie tylko rozszerza niejako obszar rozgrywki o niemal całą ścianę za monitorem. Potrafi także ostrzec Cię o nadchodzącym wrogu czy też zmienić kolor, gdy w walce zbliża się czas do wybuchu granatu. Wzbogacona gra o rozszerzone efekty świetlne pozwala doświadczyć jeszcze więcej frajdy i jeszcze bardziej wczuć się w sytuację i kontrolowaną postać.

 

Jakich urządzeń potrzebuję do uzyskania efektów świetlnych w grze? 

Podstawnym elementem pozwalającym na skorzystanie z usługi jest mostek Philips Hue Bridge, będący centralą sterowania oświetleniem Hue.

Mostek można kupić w ramach zestawu startowego Philips Hue Starter Kit w którym znajdziemy trzy żarówki RGBW z popularnym gwintem E27 oraz pilot zdalnego sterowania, będący zarazem klawiszem ściennym, dzięki dołączonej ramce do montażu naściennego.

Zainstalowane żarówki mogą brać udział w kreacjach świetlnych podczas grania na komputerze. Jednak największą frajdę uzyskamy dokupując dodatkowo dedykowany zestaw dla ekranów Philips Hue Ambience, który recenzowaliśmy nie tak dawno temu, składający się z dwóch paneli świetlnych RGBW o wysokiej intensywności, który stawiamy za ekranem komputera lub mocujemy bezpośrednio do niego.

Dodatkowym elementem wspierającym, który szczególnie może się przydać, gdy nasza rozgrywka odbywa się na bardzo dużym ekranie, może się okazać taśma LED RGBW, oferowana pod nazwą Philips Hue White and color ambience.

Jak pokazuje nasza recenzja, nie jest ona niezbędna, nawet jeżeli monitor, na którym gramy ma przekątną 27 cali, jednak pozwoli dodać jeszcze większy zakres świetlny dla obrazu.

Synchronizacja oświetlenia z konsolą do gier

Sytuacja nieco się komplikuje, jeżeli gramy nie na komputerze, tylko na konsoli. Spięcie konsoli do gier z systemem Hue wymaga od nas dokupienia dodatkowej przystawki o nazwie Philips Hue Sync HDMI, która również testowaliśmy.

Pozwala ona na podpięcie nawet 4 źródeł HDMI – na przykład konsoli, przystawki telewizyjnej Apple TV, dekodera telewizji itp.

Dzięki temu, niezależnie od tego czy gramy na telewizorze, oglądamy film z VOD czy telewizji, możemy cieszyć się efektami świetlnym zsynchronizowanymi z obrazem wyświetlanym na ekranie.

 

Tu, podobnie jak w przypadku monitora, można skorzystać z oświetlenia Philips Hue Ambience lub, co osobiście zalecam, wybranie Philips HUE Signe – nowoczesną lampę podłogową, która potrafi rozświetlić duże powierzchnie ścian zgodnie z tym, co wyświetlane jest na ekranie telewizora.

Philips Hue Sync – oprogramowanie do zarządzania synchronizacją 

Niezależnie od tego czy grasz na PC z systemem Windows, czy też na Macintoshu, do zsynchronizowania obrazu z oświetleniem Hue potrzebujesz aplikacji Hue Sync.

Program dostępny jest bezpłatnie. Pozwala zarządzać skonfigurowaną strefą rozrywki, czyli światłami, które chcemy wykorzystać przy doświetlaniu podczas rozgrywki, słuchania muzyki czy oglądania filmów.

Za pomocą Philips Hue Sync nie tylko uruchomisz lub wyłączysz synchronizację świateł z ekranem, ale przede wszystkim wybierzesz rodzaj rozrywki – Wideo/Gra/Muzyka/Sceny, aby oświetlenie odpowiednio reagowało na to co dzieje się na ekranie.

Ponadto można sterować intensywnością efektów oraz samym natężeniem światła. W końcu nie każdy lubi grać, gdy jest bardzo jasno w pomieszczeniu.

Nie tylko oświetlenie, ale także akcesoria dla graczy od Razer 

Marka Razer, to jeden z najbardziej znanych i cenionych producentów akcesoriów komputerowych dla graczy.

Wielu bardzo znanych graczy z profesjonalnego e-sportu nie wyobraża sobie swojej pracy bez myszki, klawiatury, podkładki czy chociażby odpowiedniej obudowy dla peceta tej marki.

Urządzenia Razer bardzo często oferują wbudowane oświetlenie, dzięki czemu nie tylko świetnie sprawdzają się w zawodowym gameingu, ale również spektakularnie się prezentują. Popularność tych produktów sprawiła, że Philips nawiązał współpracę z Razer i pozwala zsynchronizować z systemem Hue także oświetlenie wbudowane w akcesoria Razer Chroma.

Aby zsynchronizować oświetlenie Hue z akcesoriami Razer Chroma, wystarczy uruchomić program Razer Synapse 3 i pobrać w nim moduł Philips Hue.

Jak sami widzicie, Philips Hue to nie tylko genialne inteligentne oświetlenie, ale również idealny gadżet dla graczy czy fanów filmów wideo, którzy oczekują od cyfrowej rozrywki jeszcze więcej frajdy.

Artykuł powstał przy współpracy z marką Philips Hue.

Philips Hue – jak zwiększyć frajdę z gier komputerowych dzięki synchronizacji oświetlenia Hue

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.