Home Newsy Ograniczenia korekcji dźwięku głośnika HomePod
Ograniczenia korekcji dźwięku głośnika HomePod
0

Ograniczenia korekcji dźwięku głośnika HomePod

0

Ostatnio sporo mówi się o głośniku HomePod, co nie dziwi biorąc pod uwagę, że urządzenie to dopiero od kilku dni znajduje się w rękach pierwszych użytkowników z USA, Wielkiej Brytanii oraz Australii. Pozostała część świata musi cierpliwie czekać na debiut produktu w swoim kraju, a w tym czasie można dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy na jego temat.

W sieci pojawia się coraz więcej informacji związanych z tematyką specyfikacji technicznej głośnika HomePod, które dla pewnej grupy osób mogą okazać się decydujące o wycofaniu się z zamiaru zakupu. Podczas niedawnej konferencji Pollstar Live na temat nowego produktu wypowiedział się Eddy Cue zdradzając przy tym kolejne wątki funkcjonalności głośnika.

Okazuje się bowiem, iż jego użytkownicy nie mogą w żaden sposób zmieniać ustawień equalizera, bowiem czynność ta przy każdym z odgrywanych utworów inicjowana jest automatycznie. Głośnik sam określa zakres tonów wysokich, średnich oraz niskich, a funkcji tej nie można w żaden sposób wyłączyć. Opcja ta działa w parze z samoczynnym rozpoznawaniem otoczenia głośnika dzięki wbudowanym mikrofonom. HomePod dzięki tej opcji w najlepszy z możliwych sposobów będzie dostosowywać akustykę w pomieszczeniu.

Źródło: AppleInsider

 

Ograniczenia korekcji dźwięku głośnika HomePod

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *