Home Newsy Kilka nowych informacji o nadchodzących systemach od Apple
Kilka nowych informacji o nadchodzących systemach od Apple
0

Kilka nowych informacji o nadchodzących systemach od Apple

0

Już w czerwcu powinniśmy ujrzeć nowe wersje oprogramowania od Apple. Zostaną one zaprezentowane tradycyjnie podczas konferencji WWDC poświęconej deweloperom. Na światło dzienne pomału zaczynają więc wypływać nieoficjalne informacje związane z tym czego możemy się spodziewać po nowych systemach.

Tu po raz kolejny zostajemy utwierdzeni w przekonaniu, iż w roku 2018 nie należy spodziewać się ze strony platfotm iOS 12 oraz macOS 10.14 zalewu nowych funkcji. Agencja informacyjna Bloomberg w swoim najnowszym raporcie potwierdza wcześniejsze plotki jakoby Apple miało skupić się głównie na jakości systemów ulepszając kwestie związane ze stabilnością działania.

Nie oznacza to jednak, iż świeżych opcji nie będzie w ogóle. Na ich długą listę należy jednak poczekać do 2019 roku. Tymczasem najnowszy raport Marka Gurmana wspomoina o paru funkcjach, których możemy uświdczyć już za kilka miesięcy. System iOS 12 doczeka się prawdopodobnie nieco przeprojektowanego ekranu głównego oraz odswieżonego interfejsu aplikacji Zdjęcia. Zmina wizualnych mają również doczekać się programy Zdrowie oraz Giełda. Najbardziej innowacyjną zmianą będą programy wieloplatformowe, które odnajdą się zarówno w środowisku oprogramowania mobilnego jak i stacjonarnego.

Raport zakłada też pojawienie się całkiem nowych narzędzi takich jak Digital Health, które pozwoli nadzorować czas spędzany przez dzieci przy urządzeniach z iOS na pokładzie. Mówi się także o nowych ikonach Animoji.

W przypadku platformy stacjonarnej wspomina się głównie o poprawie stabilności działania oraz wsparciu dla aplikacji uniwersalnych. Pewnie w związku z tym ostatnim ma pojawić się także więcej nowych aplikacji znanych z systemu iOS.

Źródło: Bloomberg

 

Kilka nowych informacji o nadchodzących systemach od Apple

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *