Home Newsy iOS 12 i odświeżona aplikacja iBooks
iOS 12 i odświeżona aplikacja iBooks
0

iOS 12 i odświeżona aplikacja iBooks

0

Wraz z wydaniem systemu iOS w wersji testowej 11.3 Apple nieoczekiwanie zmieniło nazwę aplikacji iBooks na Books, co zasugerowało, iż niedługo mogą nadejść pewne zmiany w obrębie tego programu. W kolejnych wersjach poglądowych jabłkowej platformy kalifornijska firma powróciła do starego nazewnictwa, co zostało odebrane jakoby zmiany miały nadejść w czasie późniejszym.

Wiele wskazuje na to, że w doniesieniach tych jest sporo prawdy. Japoński serwis Macotakara raportuje, iż aplikacja do czytania e-booków zostanie całkowicie przebudowana wraz z wydaniem na świat systemu iOS w wersji 12. Jej wygląd ma być zainspirowany UI sklepu App Store i podobnie jak w nim użytkownicy znajdą sekcję Dziś, w której rekomendowane byłyby ciekawe pozycje wśród książek, promowani byliby autorzy oraz umieszczane były inne krótkie materiały.

Nadchodzące zmiany sugerują również liczne ogłoszenia o pracę w zespole odpowiedzialnym za iBooks jakie Apple umieściło swego czasu w serwisie LinkedIn.

System iOS 12 zostanie zaprezentowany 4 czerwca podczas konferencji WWDC poświęconej deweloperom. Finalna wersja tego oprogramowania powinna trafić do rąk użytkowników posiadających kompatybilne urządzenia we wrześniu tego roku.

Źródło: Macotakara

 

iOS 12 i odświeżona aplikacja iBooks

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *