Nieważna karta debetowa i oszustwo na kwotę 350.000 USD

Nieważna karta debetowa i oszustwo na kwotę 350.000 USD

0

Do dość nietypowego incydentu doszło w kilku salonach Apple Store ulokowanych w różnych rejonach Stanów Zjednoczonych. Wspólnym mianownikiem zdarzenia, o którym mowa za chwilę była jednak osoba dokonująca płatności za jabłkowy sprzęt z użyciem nieważnej karty debetowej. Oszust wyłudził od Apple sprzęt wart 350.000 dolarów, a cały proceder miał trwać kilka miesięcy.

Łupem oszusta padły między innymi iPhone’y i komputery zakupione w salonach w Sacramento, Modesto, Nowym Jorku, Alasce, Baltimore, Chicago, czy Północnej Karolinie. 33 letni mężczyzna Marcus Israel Butler posługiwał się przy każdym z zakupów nieważną już kartą debetową. Jak się okazuje nie działał sam, a wraz z wspólnikiem, który podawał się za pracownika banku w chwili, gdy sprzedawca salonu widząc odmowę autoryzacji transakcji dzwonił pod wskazany numer telefonu. Tam wspólnik podszywający się pod pracownika banku miał rzekomo podawać kod autoryzacji i na na tej podstawie finalizować zakup.

W każdym ze sklepów dokonano zakupów na niemałą kwotę, bo wynoszącą blisko 6000 dolarów. Sprawca pod koniec grudnia zeszłego roku sam przyznał się do winy. Proces sądowy właśnie trwa.

Źródło: Appleworld

 

Nieważna karta debetowa i oszustwo na kwotę 350.000 USD

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *