Nowa funkcjonalność Siri w systemie iOS 11.2.5

Nowa funkcjonalność Siri w systemie iOS 11.2.5

0

Obecnie testowana wersja systemu iOS oznaczona cyframi 11.2.5 niedługo powinna trafić do oficjalnego kanału dystrybucji. Przy okazji ostatniej bety tego oprogramowania na światło dzienne wyszła jedna z funkcjonalności, która prawdopodobnie dedykowana jest głośnikowi HomePod. Premiera rynkowa głośnika została przez Apple opóźniona i sprzęt ten powinien trafić na sklepowe półki w pierwszym kwartale tego roku.

Owa funkcjonalność związana jest z asystentem głosowym Siri, który po sformułowaniu zapytania o nowe wiadomości uruchamia sekcję z codziennymi podcastami The Washington Post z opcją przełączania się na Fox News, czy choćby CNN. Opisane zachowanie Siri jednak aktywowane jest w momencie kiedy użytkownik nie ma kontaktu wzrokowego z ekranem urządzenia jak choćby podczas prowadzenia pojazdu, czy słuchania muzyki przez słuchawki.

Niemal od razu pojawiły się domysły, iż owa funkcjonalność mogła zostać zaimplementowana do jabłkowego oprogramowania głównie pod kierunkiem inteligentnego głośnika HomePod. Ten jak wspomniałem już we wstępie powinien pojawić się w sprzedaży w pierwszym kwartale tego roku. Prawdopodobnie jednak nie będzie on dostępny w dniu debiutu globalnie, a jedynie na wybranych rynkach. Pierwszymi krajami, gdzie trafi ów gadżet może być Wielka Brytania, USA oraz Australia.

Źródło: 9To5Mac

 

Nowa funkcjonalność Siri w systemie iOS 11.2.5

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *