Nowa cena za wymianę baterii w iPhone

Nowa cena za wymianę baterii w iPhone

0

Apple szybko zareagowało na aferę dotyczącą celowego spowalniania iPhone’ów 6 i nowszych, w których akumulator charakteryzuje się zużyciem. Pod koniec zeszłego roku w sieci zawrzało od zarzutów, iż kalifornijska firma celowo spowalnia starsze urządzenia, by wymusić na użytkownikach zakup nowych smartfonów. Gigant przyznał się do spowalniania iPhone’ów jednak tłumaczył to względami ich ograniczonej wydajności pracy przy nie tak krzepkim już ogniwie.

Kwestie techniczne i tłumaczenia Apple nie uspokoiły społeczności zatem uruchomiono program pogwarancyjnej wymiany baterii dla tych urządzeń, w którym dość znacznie obniżono cenę za tę usługę. W polskich warunkach kwota za wymianę ogniwa miała kształtować się na poziomie 149 zł, a więc znacznie mniej niż poprzednio (349 zł). Nowa taryfa zaczęła obowiązywać od początku stycznia tego roku również u pośredników sprzedażowych takich jak iSpot, iDream, czy Cortland.

W dniu dzisiejszym jednak pojawiło się polskie tłumaczenie komunikatu jaki kilka dni temu wydało Apple odnośnie zaistniałej sytuacji z bateriami. W dokumencie przeczytać można, iż aktualna cena za wymianę ogniwa w trybie pogwarancyjnym wynosi nie 149, a 129 zł. Cennik ten został już potwierdzony przez pośredników w Polsce.

Źródło: Apple

 

Nowa cena za wymianę baterii w iPhone

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *