Nowa funkcja w iOS 11 i macOS High Sierra, o której nie wspomniano na WWDC 2017

Nowa funkcja w iOS 11 i macOS High Sierra, o której nie wspomniano na WWDC 2017

0

Systemy iOS 11 oraz macOS High Sierra w testowej wersji od dwóch dni znajdują się w rękach deweloperów. Można zatem oczekiwać, iż w najbliższym czasie na światło dzienne regularnie będą wypływać informacje o funkcjach, skrytych głęboko w menu, o których Apple nie wspomniało nic przy okazji swojego wystąpienia. Firma zazwyczaj skupia się podczas swoich prezentacji na najważniejszych aspektach dotyczących oprogramowania, bowiem nie sposób poświęcić mocno ograniczony czas na opisanie każdej z nowych opcji.  

Pierwszym „wynalazkiem”, który właśnie ujrzał światło dzienne jest nowa funkcja związana z asystentem głosowym Siri. Apple nazwało ją Napisz do Siri i umożliwia ona tekstową obsługę tejże usługi. Całość jest jednak aktywna tylko wówczas jeśli do urządzenia nie są podłączone słuchawki. W przeciwnym razie funkcja działać będzie na standardowych warunkach, czyli z użyciem komend głosowych. W ustawieniach tej opcji można również wybrać, czy asystent ma komunikować się z nami głosowo, czy również tekstowo oraz dokładnie określić w jakim przypadku ta druga opcja zostanie aktywowana automatycznie.

Aby włączyć tę funkcję należy udać się w systemach iOS 11 i macOS High Sierra do Ustawień Ogólnych i zakładki Dostępność. Tam z listy opcji trzeba wybrać Siri.

Rozwiązanie to powstało głównie z myślą o osobach cierpiących na różne schorzenia uniemożliwiające komunikację z Siri w sposób standardowy. NIe da się również ukryć, że pożytek z niej będą mieli użytkownicy, których akcent nie jest dokładnie rozumiany przez asystenta głosowego i często w związku z tym rodzi problemy z komunikacją.

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *