Home Newsy Zarzuty wobec byłego pracownika Apple
Zarzuty wobec byłego pracownika Apple
0

Zarzuty wobec byłego pracownika Apple

0

Jeden z byłych pracowników firmy Apple został zatrzymany na lotnisku przez FBI w celu postawienia mu zarzutów szpiegostwa przemysłowego, a następnie doprowadzono go do aresztu. Xiaolang Zheng bowiem jak wykazało śledztwo próbował z kalifornijskiej firmy wykraść dane związane z projektem „Titan”. Były pracownik Apple sam przyznał się w końcu do winy.

Przedsięwzięcie „Titan” związane jest z rozwiązaniami kierowanymi do sektora pojazdów autonomicznych, który leżał w zasięgu zainteresowań Apple. Firma powołała specjalną załogę pracowników zajmujących się tym zagadnieniem. Prace nad rozwiązaniami dla autonomicznych pojazdów trwają w Cupertino już od paru lat.

Xiaolang Zheng miał wyjechać na urlop ojcowski do Chin. Po powrocie do Stanów oznajmił władzom Apple, iż znalazł inną pracę w jednym z chińskich przedsiębiorstw Xmotors, także zajmujących się branżą pojazdów autonomicznych. Podejrzane jednak było to, że na krótko przed odejściem Zhenga z Apple ten często odwiedzał swoje biuro, a jego aktywność w sieci znacznie wzrosła. Jak się później okazało pobierał on dane z baz dotyczące projektu „Titan”. Dochodzeniem w tej sprawie miał zająć się odpowiedzialny za bezpieczeństwo sztab ludzi zatrudnionych w Apple.

Byłemu pracownikowi kalifornijskiej firmy grozi teraz 10 lat pozbawienia wolności oraz kara pieniężna w wysokości 250 tysięcy dolarów amerykańskich.

Źródło: Bloomberg

 

Zarzuty wobec byłego pracownika Apple

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *