Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie NeuralCam – zrób zdjęcie w kompletnej ciemności! 
NeuralCam – zrób zdjęcie w kompletnej ciemności! 

NeuralCam – zrób zdjęcie w kompletnej ciemności! 

0

Czy Apple wyzyskuje od nas kasę, tłumacząc się, że Night mode zadziała tylko na iPhonie 11 oraz 11 Pro? Dokładnie tak. Deweloperzy pracują już nad wtyczką, która umożliwi nam ten sam efekt w stockowej aplikacji aparatu. Na chwile obecną jest jednak rozwiązanie, które pozwala nam uzyskać bardzo podobny efekt przy użyciu aplikacji. Zapraszam!

Czym jest Night mode? 


„ Telefony iPhone 11 i iPhone 11 Pro automatycznie włączają tryb nocny, gdy aparat wykryje słabe oświetlenie. Ikona Tryb nocny u góry wyświetlacza zmienia kolor na żółty, gdy ta funkcja jest aktywna.

W zależności od tego, jak ciemna jest sceneria, w trybie nocnym iPhone może zrobić zdjęcie szybko lub wydłużyć czas otwarcia migawki o kilka sekund. Obok ikony trybu nocnego pojawia się liczba wskazująca, jak długo potrwa robienie zdjęcia.

Aby wypróbować dłuższy czas naświetlania zdjęć, stuknij ikonę trybu nocnego. Następnie użyj suwaka nad przyciskiem migawki, aby wybrać opcję Automatycznie lub Maks. Po wybraniu opcji Automatycznie to aparat decyduje, jaki czas naświetlania zastosować. W przypadku opcji Maks. zdjęcie jest poddawane najdłuższemu czasowi naświetlania dostępnemu w trybie nocnym. Podczas robienia zdjęcia suwak staje się czasomierzem, który odlicza czas pozostały do końca naświetlania. Pamiętaj, aby pozostać nieruchomo, aż robienie zdjęcia dobiegnie końca. „


Tyle o trybie nocnym mówi nam Apple. A co ja mam wam do powiedzenia? Tryb Night pozwala nam na zarejstrowanie większej ilości światła niż normalnie. Dzięki temu zdjęcia są jaśniejsze, widać więcej szczegółów i pozwala nam to zobaczyć cokolwiek, co bez takiego trybu byłoby niemożliwe do uchwycenia. Takie aplikacje czy tryby w aparacie pozwalają nam na wydłużenie czasu otwarcia się migawki – nawet do trzydziestu sekund.

Jak to wyglada w praktyce? 

Poniżej wrzucam wam kilka przykładów, które pozwolą wam zobaczyć jak działa Night mode w praktyce – oto i one! 


 

Czy muszę wydać 5 tysięcy żeby móc zrobić zdjęcie w nocy?

Dokładnie tak myślałem. Okazało się, że mogę zaoszczędzić 4991 złotych. W jaki sposób? Wystarczy zaopatrzyć się w aplikacje NeuralCam z AppStore – to wszystko! Każdy z was może cieszyć się trybem zdjęć nocnych, bez wydawania majątku. Pamiętajcie tylko, że jakość zdjęć wykonanych iPhonem 6s będzie gorsza od tych zrobionych X’em. Neural zjada trochę jakości zdjęcia, ale chociaż coś widać!

Jak to działa? 

Bardzo prosto! Tak jak już wspominałem, aplikacja pozwala wydłużyć czas otwarcia migawki oraz używa własnych algorytmów AI – dzięki czemu otrzymujemy bardzo przyjemny dla oka efekt. 

Ile kosztuje aplikacja? 

8,99 – prawie dziewięć polskich złotych. Czy to dużo? Nie. Doceńmy pracę deweloperów i nie crackujmy wszystkiego – oni również potrzebują coś zjeść a dzięki sprzedaży aplikacji mają taką możliwość. Znajdziecie ją w AppStore – zadziała ona na wszystkich iPhonach od 6 nawet do 11!

Interfejs – prościej się nie da.

Aplikacja jest tak minimalistyczna, że ciężko cokolwiek w niej popsuć. Klikamy spust migawki i tyle – wszystko dzieje się samo. Ważne – urządzenie należy trzymać stabilnie, najlepiej na statywie.

Jakie są efekty? 

Powiedziałbym, że… przerosły moje oczekiwania! Poniżej wrzucam wam kilka zdjęć wykonanych przeze mnie, oraz innych użytkowników aplikacji! Sami oceńcie, czy warto wydać na nią swoje pieniążki!

Polecam tą aplikacje z całego serca! Pamiętajcie żeby pobrać ją z legalnego źródła, wspierajmy twórców i podziękujmy im za ich wysiłek! 

NeuralCam – zrób zdjęcie w kompletnej ciemności!

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/