Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie Aplikacja tygodnia na Maca – oczyść staruszka ze zbędnych śmieci! (CleanMyMac)
Aplikacja tygodnia na Maca – oczyść staruszka ze zbędnych śmieci! (CleanMyMac)

Aplikacja tygodnia na Maca – oczyść staruszka ze zbędnych śmieci! (CleanMyMac)

0

Czy twój komputer zwolnił? A może brakuje Ci miejsca na instalację ulubionej gry, pomimo tego, że wszystko co niepotrzebne już usunąłeś? Jeżeli masz problemy z wolnym miejscem w kompie, jestem tu by Ci pomóc! Zapraszam! 

Zacznijmy od tego, co obiecuje nam producent!

Aplikacja ma pozwolić nam na oczyszczenie naszego dysku ze zbędnych plików, których nie jesteśmy w stanie usunąć „ręcznie”. Poza tym ma dać nam poczucie, że komputer znacząco przyśpieszył przez oczyszczenie dysku i RAMu a także zapewnić bezpieczeństwo związane z niechcianymi aplikacjami itp. Producent ponadto zapewnia „pięciokrotnie więcej miejsca na dysku, prawie trzykrotny skok prędkości uruchamiania aplikacji oraz 4,5 krotnie szybszy czas włączania się komputera” – obietnice robią wrażenie. Fajnie, że program jest kompatybilny z najnowszym systemem macOS Catalina.

Czyścimy!

Na samym początku powita nas krótki filmik o możliwościach programu. Potem przejdziemy do czyszczenia! Poniżej wrzucam krótką, obrazkową instrukcję jak należy to zrobić. Sam proces jest tak banalnie prosty, że każdy sobie z nim poradzi.

Jak widzicie powyżej – system który ma 2 dni naprodukował już 209 MB śmieci… Ciekawe. Zobaczymy co będzie po miesiącu 🤪

Jak oczyścić Maca? Filmik!

W związku z tym, że niestety jestem po świeżej instalacji systemu na moim komputerze – nie mogę pokazać wam pełnych możliwości programu, gdyż nie zdążyłem uzbierać wystarczającej ilości „śmieci”. Możecie za to zapoznać się ze świetnym wideo poradnikiem z kanału instrukcje Apple, na którym to zobaczycie krok po kroku jak oprogramowanie działa i jakie daje efekty. Zapraszam!

Co poza czyszczeniem?

Poza oczyszczaniem dysku możemy także:

 • Usunąć śmieci systemowe
 • Usunąć załączniki mailowe
 • Sprawdzić obecność szkodliwego oprogramowania
 • Sprawdzić zabezpieczenia prywatności
 • Zoptymalizować komputer
 • Dokonać konserwacji systemu
 • Usunąć programy
 • Uaktualnić programy
 • Zainstalować rozszerzenia
 • Przejrzeć stare i duże pliki
 • Skorzystać z niszczarki do plików

Jak widzicie program oferuje naprawdę dużo więcej niż samo oczyszczenie dysku ze zbędnych plików. Poniżej zamieszczam zdjęcia niektórych z wyżej wymienionych funkcji. Dodatkowo mamy także dostęp do „szybkiego podglądu” stanu naszego komputera na pasku u góry ekranu.

Cena – czy zaboli?

Niestety, ale program sam w sobie nie jest tani. Oczywiście na stronie producenta – *KLIK* macie dostępny Trial, który pozwoli wam zadecydować czy ten program jest wam potrzebny. Ceny są następujące:

Około 160 złotych za licencję na jeden komputer – to dosyć sporo. Najlepiej wychodzi nam znaleźć czterech znajomych, którzy również chcą przyśpieszyć swoje Maki. Wtedy przyjdzie nam zapłacić 70 złotych od osoby! To już cena nawet akceptowalna. Podsumowując – program wielofunkcyjny, ale drogi. Jeżeli uda wam się wyrwać w okazyjnej cenie lub zrzucić się ze znajomymi – kupujcie bez zawahania! 🖥💾

Aplikacja tygodnia na Maca – oczyść staruszka ze zbędnych śmieci! (CleanMyMac)

 

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *