Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie MoneyControl dla macOS – kontroluj swoje wydatki rozsądniej!
MoneyControl dla macOS – kontroluj swoje wydatki rozsądniej!

MoneyControl dla macOS – kontroluj swoje wydatki rozsądniej!

0

Każdy z nas czasem trochę poszaleje… nowe buty, nowy telefon, nowa konsola, wycieczka – a potem bum i brakuje na czynsz. No cóż, życie bywa okrutne i musimy sobie z tym radzić. Jak sobie ułatwić planowanie naszego budżetu? Zapraszam!

Organizacja to podstawa!

Zorganizowane życie to łatwiejsze życie – taka sentencja nasunęła mi się podczas korzystania z tej aplikacji. W końcu – mając wszystko ładnie ułożone, w jednym miejscu… łatwiej nam nad tym zapanować i chociażby nie wpaść w zakupowe szaleństwo. W zorganizowaniu naszego domowego budżetu może pomóc nam…

Money Control – wydatki i przychody w jednym miejscu

Jest to naprawdę bardzo prosta aplikacja, która pozwala nam na zaplanowanie nadchodzących wydatków oraz przychodów i rozłożenie wszystkiego na wygodnych dla oczu wykresach. Dzięki temu jesteśmy łatwiej i szybciej w stanie wszystko ogarnąć – a czas to pieniądze.

Po uruchomieniu aplikacji zobaczymy główny ekran, który zawiera w sobie:

  • Nasz miesięczny budżet
  • Wydatki w tym miesiącu
  • Ile pieniędzy nam pozostało

Poniżej waszym oczom ukazuje się natomiast wykres, który kategoriami (obrazkami) przedstawi wasze wydatki w formie graficznej – im więcej na coś wydaliście, tym większy będzie słupek.

W zakładce podsumowującej możecie zobaczyć krótkie, ale treściwe podsumowanie z każdego miesiąca. Do wglądu dostajecie wasze przychody, wydatki oraz łączną sumę, która została wam w danym miesiącu na koncie/w kieszeni. Po kliknięciu danego miesiąca otworzy wam się okienko z wydatkami, które zostaną podzielone na kategorie według tego jak je opisaliście podczas dodawania.

A samo dodawanie jest naprawdę bardzo, ale to bardzo proste! Wystarczy kliknąć „Entry” (wprowadź) i dodać nasz kolejny (eh…) wydatek. Musicie podać datę, kwotę, kategorię, osobę która wydatku dokonała oraz konto/źródło z którego pieniądze pobraliście. Na koniec możecie dodać notatkę oraz zdjęcie – np. paragonu. Po wpisaniu wszystkich danych, wydatek automatycznie dołączy do wykresu oraz waszych statystyk.

Wszystkie środki w jednej zakładce!

W zakładce podsumowującej nasze wszystkie źródła przetrzymywania gotówki możemy sprawdzić, ile pieniędzy zostało na każdym z nich. Możecie dodać swoje – nie musi być to karta kredytowa, możecie dodać nawet skarpetę ukrytą pod łóżkiem. Ale cicho, żeby nikt nie zobaczył! 😉

Jest to bardzo wygodna opcja dla osób, które korzystają z kilku kont oraz kart kredytowych/debetowych. Możecie łatwo kontrolować stan konta oraz wydatki na każdym z nich.

Co myślę o tej aplikacji?

Według mnie jest ona bardzo prostym a zarazem przydatnym narzędziem. Nie musicie mieć problemów z pieniędzmi aby chcieć zacząć je kontrolować – zarabiając dużo też należy zachować rozsądek i nie być przesadnie rozrzutnym. MoneyControl pozwoli wam zadbać o domowy budżet i łatwo zarządzać wydatkami prosto z waszego Maca. Aplikacja jest darmowa więc zachęcam was do pobrania jej i przetestowania na własną rękę. Ja z całego serca mogę ją polecić, gdyż według mnie dobrze robi to do czego została stworzona. Jestem zadowolony z ogólnego działania MoneyControl!

Gdzie ją pobrać?

Możecie pobrać ją za darmo klikając tutaj – *KLIK* bądź wyszukując w AppStore frazę „MoneyControl”.

MoneyControl dla macOS – kontroluj swoje wydatki rozsądniej!

Zalety Wady

Zalety

  • Działa bardzo dobrze
  • Pomaga przy planowaniu budżetu
  • Pozwala kontrolować wydatki
  • Przedstawia podsumowania każdego miesiąca
  • Prosta w obsłudze

Wady

  • Brak
Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *