Home Newsy Kolejne plotki – iPhone 8 z problemem dostępności
Kolejne plotki – iPhone 8 z problemem dostępności
0

Kolejne plotki – iPhone 8 z problemem dostępności

0

Do wszelkiej maści plotek trzeba podchodzić sceptycznie, choć w każdej z nich zgodnie z przysłowiem zasiane jest ziarno prawdy. Temat opóźnień w dostawach iPhone’a 8 nie jest nowy. Już kilka miesięcy temu pojawiły się spekulacje, iż urządzenie napotka problemy natury technicznej w fazie produkcji, które będą przyczyną szybkiego wyczerpania się zasobów magazynowych.

Temat wraca za sprawą raportu jaki opublikował właśnie serwis DigiTimes powołując się na firmy będące częścią siatki dostawców Apple. Jak informują redaktorzy portalu do opóźnień w dostępności wyczekiwanego smartfona przyczyni się firma Samsung odpowiedzialna za produkcję ekranów typu OLED. Do premiery rynkowej urządzenia ma powstać zaledwie 3-4 miliony egzemplarzy tego komponentu, czyli niewiele biorąc pod uwagę lata wstecz kiedy nowy model iPhone’a już w pierwszych dniach od debiutu sprzedawał się w ilościach 10 milionów sztuk.

Dalsza część raportu jednak uspokaja. Problemy z dostępnością smartfona w sklepach mają zostać szybko rozwiązane i parę tygodni później sytuacja ma wrócić do normy. Warto przypomnieć, że do końca tego roku zgodnie z kontraktami jakie Apple zawarło z partnerami biznesowymi zostanie wyprodukowanych blisko 70 milionów egzemplarzy iPhone’a 8. Analitycy biorą jednak poprawkę i spekulują, że producenci nie będą w stanie sprostać tym oczekiwaniom i wyprodukują pomiędzy 50, a 60 milionów sztuk urządzeń, co i tak jest rezultatem dobrym.

Źródło: DigiTimes

 

Kolejne plotki – iPhone 8 z problemem dostępności

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)