Home Artykuły Jak zainstalować tvOS 11 beta
Jak zainstalować tvOS 11 beta

Jak zainstalować tvOS 11 beta

0

Po blisko trzech tygodniach od zaprezentowania nowych odsłon systemów od Apple i testowaniu ich przez deweloperów przyszedł czas na umieszczenie części z nich w programie publicznym beta. Jedynie platforma watchOS nadal pozostaje ograniczona do społeczności programistów posiadających płatne konta.

Nowością w tym roku względem lat poprzednich jest oddanie do publicznych testów platformy tvOS dedykowanej przystawce telewizyjnej od Aple czwartej generacji. Co zatem zrobić, by już teraz cieszyć się nowościami w tvOS 11?

Przede wszystkim trzeba zarejestrować się w programie publicznych testów. Wystarczy udać się na specjalną stronę Apple i w miejscu logowania podać swoje Aple ID oraz hasło. Następnie pojawi się opcja wyboru systemu, na którym zostanie zainstalowany odpowiedni profil. My wybieramy co oczywiste platformę tvOS. Na tej samej witrynie w jej górnej części umieszczono zakładkę Enroll Your Devices, gdzie możemy zapoznać się z wszystkimi szczegółami dotyczącymi wersji testowej oprogramowania.

Po wykonaniu powyższych czynności przechodzimy do przystawki telewizyjnej i uruchamiamy jej Ustawienia Ogólne w menu systemu. W zakładce Uaktualnienia trzeba będzie jeszcze włączyć opcję odpowiedzialną za pobieranie publicznych wersji testowych tvOS 11. To wszystko. Aktualizacja beta 2 tvOS 11 powinna być gotowa do pobrania i instalacji na urządzeniu.

Na koniec warto przypomnieć, iż wraz z nową wersją platformy tvOS firma umożliwiła automatyczną zmianę wyglądu interfejsu użytkownika w zależności od pory dnia. Opcja pozwala na samoczynnie przechodzenie pomiędzy jasną, a ciemną kolorystyką UI. Kolejną nowością jest synchronizacja ekranu początkowego pomiędzy kilkoma Apple TV tego samego użytkownika. Całość odbywa się z udziałem usługi iCloud. Nowy system wspiera też standard AirPlay 2.

 

Jak zainstalować tvOS 11 beta

 

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)