Home Newsy Klient SkyDrive dla OS X od Microsoftu ? wyzwanie dla iCloud?
Klient SkyDrive dla OS X od Microsoftu ? wyzwanie dla iCloud?
0

Klient SkyDrive dla OS X od Microsoftu ? wyzwanie dla iCloud?

0

SkyDriveMicrosoft pracuje nad dużą aktualizacją SkyDrive dla systemu Windows 8 ? opublikowane ostatnio w sieci screeny pokazują, że pojawić ma się także klient pod Mac OS X gotowy do konkurowania z usługą Apple iCloud.

Rzekome obrazy SkyDrive zostały opublikowane w sieci przez brazylijski blog Gemind i prezentują download aplikacji pod Windows lub Maca, pozwalający na ich automatyczną synchronizację, przechowywanie oraz zdalny dostęp do plików z chmury.

Warto zauważyć także, że dostępna jest opcja płatnego przechowywania danych – za 20GB trzeba zapłacić 10 dolarów w skali roku, za 50GB 25 dolarów i za 100GB 50 dolarów. Dodatkową przestrzeń uzupełnia oczywiście dostępne całkowicie za darmo 25GB, które zaoferować może nam SkyDrive. Dla porównania, iCloud oferuje tylko 5GB wolnej powierzchni w chmurze ? należy jednak zauważyć, że system od Apple nie będzie brał tutaj pod uwagę zdjęć z Photo Stream, multimediów z iTunes, a także aplikacji i elektronicznych książek nie przekraczających limitów.

Jak możemy przeczytać na oficjalnym blogu Microsoftu, bazująca na chmurze aplikacja przystosowana pod Windows 8, będzie dzieliła cechy charakterystyczne z Dropboxem, dzięki czemu użytkownicy będą mogli synchronizować i odzyskiwać niektóre pliki automatycznie. SkyDrive idzie jednak dalej i daje dostęp do plików, które nie są synchronizowane w chmurze. Maksymalny rozmiar pliku do zdalnego pobierania jest ustawiony jak na razie na 2GB.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *