Jeżeli nie wiesz, jaką ładowarkę indukcyjną kupić, to ja ci powiem. Recenzja Belkin BoostCharge Pro
Jeżeli nie wiesz, jaką ładowarkę indukcyjną kupić, to ja ci powiem. Recenzja Belkin BoostCharge Pro

Jeżeli nie wiesz, jaką ładowarkę indukcyjną kupić, to ja ci powiem. Recenzja Belkin BoostCharge Pro

0

Trudno dziś znaleźć telefon bez funkcji indukcyjnego ładowania, niezależnie od marki czy segmentu cenowego. Belkin BoostCharge Pro to zasilacz kompletny, pozwalający na ładowanie telefonu, słuchawek czy innego gadżetu z ładowaniem w technologii Qi po odłożeniu go na niewielką, ładną płytkę z polem indukcyjnym. Duża moc dołączonego zasilacza zagwarantuje szybkie ładowanie do 15W.

ładowarka indukcyjna belkin

Zestaw Belkin BoostCharge Pro zawiera wszystko, czego potrzebujesz.

Miewam w testach sporo różnych ładowarek indukcyjnych, ale już nie pamiętam, kiedy miałem jakąś, która w zestawie zawierała dedykowany zasilacz. Poza pojedynczymi modelami stacji ładowania, które pozwalały na ładowanie wielu urządzeń na raz, a co za tym idzie, wymagającymi zasilacza o dużej mocy, zdarzało się to niezwykle rzadko. W przypadku ładowarki indukcyjnej Belkin BoostCharge Pro w zestawie znajdziemy zasilacz o mocy 24W, który pozwala skorzystać z szybkiego ładowania Qi o mocy 15W bez obaw o deficyt mocy.

zasilacz 24W w zestawie

Ta niewielkich rozmiarów płytka kojarzy mi się z podkładką pod kufel piwa, jaką często dostajemy w pubie.

widok na całą ładowarkę

Niski profil, wyraźnie zarysowana przestrzeń ładująca i subtelna dioda LED świecąca na biało podczas pracy ładowarki sprawiają, że jest to urządzenie, które wizualnie wpasuje się w każdą przestrzeń, czy to biurka czy nocnej szafki. A przyznam szczerze, że taki minimalizm zdecydowanie mi odpowiada.

odkłądamy telefon na ładowarkę belkin

Kabel ładujący o długości około 130 centymetrów pozwala na łatwe podłączenie ładowarki w dowolnym miejscu, w którym zechcemy ją umieścić. Gdyby jednak okazał się za krótki, to niestety zasilacz nie posiada wymiennego kabla. Można jednak dobrać odpowiedni zasilacz i skorzystać z przewodu USB-C do niego, gdyż ładowarka właśnie taki wtyk posiada.

usb c

Ładowarka indukcyjna kompatybilna z Apple, Samsung i Google Pixel, ale…

Według informacji na opakowaniu użytkownicy smartfonów od tych producentów, które wyposażone zostały w ładowanie indukcyjne, mogą skorzystać z tego produktu.

telefon podczas ładowania ładowarką belkin

Jednak nieoficjalnie dodam, że ładowarka radzi sobie z ładowaniem także innych sprzętów. Spokojnie naładujemy słuchawki typu TWS od różnych producentów czy telefony, które po prostu mają standard ładowania indukcyjnego Qi.

Jest jednak pewien mankament tego urządzenia

Odczują go wyłącznie właściciele telefonów Apple. Jeżeli posiadacie jeden z modeli wyposażonych w MagSafe, a więc każdy iPhone od modelu 12 w górę, to Wasze urządzenia mogą być ładowane z mocą 15W wyłącznie po spełnieniu warunku wykrycia pierścienia magnetycznego MagSafe.

brak MagSafe w ładowarce Belkin

Tego pierścienia w tej ładowarce niestety nie znajdziemy. To oznacza, że maksymalna moc ładowania indukcyjnego dla iPhone’a, niezależnie od modelu, będzie wynosić zaledwie 7.5W. Z tego powodu, w przypadku posiadania iPhone’a 12 lub nowszego, lepiej poszukać ładowarki indukcyjnej MagSafe. Belkin BoostCharge Pro nada się wyłącznie w przypadku telefonów innych niż Apple, które potrafią być ładowane z mocą 15W po Qi lub w przypadkach iPhone’ów starszych niż iPhone 12, które nie posiadają MagSafe.

Wysoka jakość, którą Belkin gwarantuje, stawiając na to poważne pieniądze

Korzystając z akcesoriów do ładowania naszych gadżetów elektronicznych od marki Belkin, możemy być przekonani, że nic złego im się nie stanie. Zadba o to szereg zabezpieczeń, poważna kontrola jakości na etapie projektowania i produkcji oraz wysokiej jakości komponenty użyte do zbudowania urządzenia.

BoostCharge Pro

Co więcej, możemy mieć pewność, że gdyby nawet coś złego się stało, to producent wypłaci Wam odszkodowanie, które pokryje naprawę lub wymianę urządzenia na nowe. Do wykorzystania jest 2500 euro. Wystarczy o problemie poinformować producenta, który zadba o rozwiązanie problemu.

zasilacz Belkin

Podsumowując

Ładowarka indukcyjna Belkin BoostCharge Pro robi bardzo dobre wrażenie od strony wizualnej, ale także technicznej. To niewielka ładowarka, którą można zmieścić w każdej przestrzeni, gdzie potrzebujemy z niej skorzystać. Wystarczy odłożyć na nią telefon, słuchawki czy cokolwiek innego, by automatycznie rozpoczęło się ładowanie. Rozczarowaniem dla właściciela iPhone’a z MagSafe będzie niewykorzystanie pełni możliwości tej ładowarki, ale to już w sumie trzeba mieć pretensję do producenta z Cupertino, a nie do samego Belkina.

ładowanie

Nie mniej jednak, choć widzę wiele zalet tego urządzenia, to z perspektywy użytkownika telefonu Apple trzeba jasno przyznać, że w ofercie Belkina znajdziemy lepsze, bo oferujące MagSafe ładowarki, które pozwolą szybko naładować iPhone’a z mocą 15W, czego w przypadku tego urządzenia nie uświadczymy. Wystarczy wspomnieć tu o modelu Belkin Boost Charge Pro 3-in1, który testowałem w lipcu.

Oceń post
ZaletyWady

Zalety

  • Wysoka jakość wykonania
  • Gwarancja bezpieczeństwa do 2000 euro
  • Duża moc 15W po indukcji Qi
  • Zasilacz w zestawie

Wady

  • Brak MagSafe
  • Niewymienny kabel w zasilaczu
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *