Recenzja Belkin Boost Charge Pro 3-in1 – ładowarka MagSafe na 3 urządzenia

Recenzja Belkin Boost Charge Pro 3-in1 – ładowarka MagSafe na 3 urządzenia

Recenzja Belkin Boost Charge Pro 3-in1 – ładowarka MagSafe na 3 urządzenia

0

Minimalizm, piękno i potężna moc ładowania. Indukcyjna stacja ładowania iPhone’a, Watcha i AirPods’ów Belkin Boost Charge Pro to ładowarka kompletna i pozbawiona kompromisów.

Ładowanie naszych iGadżetów to jedna z tych czynności, które lubię najmniej. Tym bardziej, że bateria najnowszego iPhone’a 14 Pro kompletnie mnie rozczarowała, a konieczność szukania doładowania nawet 3 razy dziennie ostatecznie wpłynęła na jednoznacznie negatywną ocenę tego telefonu, staram się mieć ładowarkę dosłownie wszędzie – w pracy, w gabinecie, biurze, salonie, samochodzie.

Wszędzie gdzie jestem z telefonem i wiem, że nie muszę zaraz się ewakuować, ładuję telefon. Belkin Boost Charge Pro sprawia, że ta irytująca sytuacja sprawia, że przynajmniej podczas ładowania moje sprzęty prezentują się po prostu dobrze.

Ładowarka kompletna i bezkompromisowa

Jeżeli macie iPhone z Lightning, iPad z USB-C, Macbooka z USB-C lub MagSafe, Apple Watch z ładowarką indukcyjną i słuchawki, które ładujecie albo kablem albo też indukcyjnie, to 3-4, a jak to bywa u mnie, 5 kabli merdających się po biurku czy szafce nocnej najpewniej też was irytują równie mocno jak mnie. Belkin ze swoją indukcyjną stacją ładowania Boost Charge Pro niejako rozwiązuje większość z tych problemów, oferując możliwość naładowania trzech różnych urządzeń na raz, ale przy wyłącznie przy jednym przewodzie wiszącym z platformy, który zakończony zasilaczem należy wsadzić do gniazdka.

Płaska platforma ładująca wyposażona została w zasilacz MagSafe dla iPhone’a potrafiący ładować wbudowaną w niego baterię z mocą 15 W, a także wbudowaną ładowarkę dla zegarka Apple ze wsparciem dla Fast Charge (dostępne od modelu series 7), oraz pole indukcyjne do naładowania słuchawek (technologia Qi).

Obudowę wykonano z bardzo wysokiej jakości tworzywa sztucznego, z przyjemnym w dotyku, miękkim wykończeniem powierzchni. Nieco jakby satynowym, gładkim. Podstawa ładowarki jest mocno gumowana. To wszystko powoduje, że nie tylko sama stacja ładująca stabilnie stoi na naszym blacie biurka, ale także pewnie się jej trzymają odłożone na czas ładowania urządzenia. Nie ma tu szans, aby telefon czy słuchawki same przypadkowo zsunęły się z ładowarki. To duża zaleta.

Obudowa jest w kolorze białym. Niestety, ale miękkie wykończenie dość łatwo przyciąga do siebie pyłki kurzu, które również dość pewnie się do niej przytwierdzają. Indukcyjne płytki d ładowania telefonu i zegarka mają dodatkowo chromowane wykończenie, co dodaje elegancji całemu urządzeniu.

Producent dość sprytnie przewidział problem odstającej wtyczki i w obudowie wykonał otwór, w którym od spodu umieszczamy wtyk, wypuszczając wycięciem jedynie sam przewód. Dzięki temu podłączona do prądu ładowarka wygląda naprawdę świetnie i w tej materii trudno jej coś zarzucić.

Co ważne, do korzystania z ładowania telefonu, zegarka czy słuchawek, nie musimy posiadać oryginalnego przewodu MagSafe od telefonu czy zegarka, jak to się ma w przypadku podobnych ładowarek. Te urządzenie jest kompletne i wszystko co niezbędne do naładowania naszych jabłkiem posiada wbudowane w samą stację ładującą.

MagSafe dla iPhone’a

Wraz z pojawieniem się iPhone’a serii 12, Apple zaoferowało technologię ładowania MagSafe. Wcześniej ładowanie indukcyjne było oferowane w standardzie Qi, do tego dość ograniczonej mocowo. To przekładało się na długi czas ładowania w stosunku do konwencjonalnej ładowarki sieciowej. Dopiero MagSafe wprowadziło ładowanie indukcyjne o mocy nawet 15W. To jest już na tyle duża moc, że naładowanie telefonu przy pomocy indukcji nie trwa po prostu potwornie długo.

Oczywiście, aby można naładować telefon taką mocą przy użyciu indukcji, musimy posiadać zasilacz sieciowy o odpowiedniej mocy (tu zalecany jest ten 20W) oraz dedykowaną ładowarkę MagSafe. W przypadku Belkin Boost Charge Pro mamy do dyspozycji certyfikowaną przez Apple ładowarkę Made for MagSafe. Dlatego ładując telefon Belkinem, możemy wykorzystać pełen potencjał tej technologii. Dodatkowo możemy również korzystać z etui MagSafe, czyli takich, które nie wpływają na moc ładowania indukcyjnego.

Fast Charge dla Apple Watcha

Zegarek Apple Watch 7, a także Apple Watch 8 oraz Apple Watch Ultra wyposażone zostały w nowe ładowanie indukcyjne fast charge. Dzięki temu możemy naładować te zegarki o 33% szybciej niż wcześniej. Tu również w standardzie niezbędny jest dedykowany kabel USB-C oraz zasilacz o odpowiedniej mocy. W innym wypadku nie skorzystamy z szybkiego ładowania. Belkin Boost Charge Pro ma natomiast zasilacz fast charge dla tych generacji zegarka Apple wbudowany, a certyfikowany zasilacz gwarantuje wykorzystanie pełnego potencjału ładowania fast charge dla Apple Watch 7 i nowszych.

Tu jeszcze dodam, że producent zrobił wiele, aby móc wykorzystać ładowarkę dla zegarka niezależnie od tego czy mamy stary model czy nowy, a także czy jest to najmniejsza koperta 38mm czy największa 49mm.

Za pomocą specjalnego pierścienia znajdującego się w podstawie możemy wypchnąć okrąg ładowarki zegarka, aby Watch bez problemu zmieścił się na platformie ładującej w trybie zegarka nocnego (ustawiony bokiem), nawet jeżeli stosujemy specjalne etui ochronne na jego kopertę.

Co więcej, zegarek możemy nie tylko ładować w tej pozycji, którą ja wybrałem, czyli w trybie nocnym, ale także na płasko, tak jak odkładamy telefon. Na ładowarce od zegarka możemy również ładować nasze słuchawki AirPods Pro 2.

Ładowanie słuchawek AirPods

Jeżeli nasze słuchawki AirPods oferują ładowanie indukcyjne, możemy je ładować za pomocą pola indukcyjnego Qi w centralnej części platformy ładującej. Wystarczy odłożyć zamknięty zestaw i czekać aż się naładuje.

Dzięki temu ładowarka zaspokoi potrzeby ładowania iUrządzeń większości użytkowników.

Gwarancja bezpieczeństwa od Belkin

Wysoka jakość urządzenia Belkin Boost Charge Pro sprawia, że nie musicie się obawiać o to, że Wasze urządzenia podczas ładowania tą ładowarką ulegną awarii. Szereg zabezpieczeń, w tym tez przed przeciążeniem i przegrzaniem sprawiają, że odkładając telefon, zegarek czy słuchawki na czas ładowania, możecie spać spokojnie.

No dobra, ale przezorny, zawsze ubezpieczony. Co jeżeli jednak dojdzie do awarii, uszkodzenia, spalenia czy innego zniszczenia naszych, przecież bardzo drogich urządzeń? Producent ładowarki udziela gwarancji finansowej. Jeżeli w wyniku awarii ładowarki dojdzie do uszkodzenia iPhone’a, Apple Watcha czy AirPodsów, możecie liczyć na wypłatę odszkodowania w wysokości 2500 dolarów, 2000 euro lub 1500 funtów na poczet strat.

Czy Belkin Boost Charge Pro jest warty zakupu?

Stacja ładująca nie należy do najtańszych. By ją kupić, trzeba liczyć się z wydatkiem w okolicy 700 złotych. W ofercie poza testowaną przeze mnie wersją biała, jest także czarna. Ale szczerze? Biała wygląda zdecydowanie lepiej. Jednak trzeba mieć na uwadze, że zestaw zawiera niejako ładowarkę MagSafe od Apple dla iPhone’a ( około 200 złotych + zasilacz 20W), Fast Charge dla Apple Watch (199zł + zasilacz 20W) oraz ładowarkę indukcyjną dla słuchawek. Gdybyśmy mieli zatem kupować zasilacze osobno od Apple to wyszło by podobnie jak nie drożej, a walałoby się nam po blacie pełno kabli.

Wady? Nadchodzący iOS 17 wprowadza fajny tryb nocny dla iPhone’a. Wymaga on jednak ładowarki MagSafe i ustawieniu telefonu w trybie horyzontalnym. Nie skorzystamy zatem z tego w przypadku tej platformy ładującej. Nieco szkoda, że producent nie pozwolił na podobny manewr dla ładowarki MagSafe, co w przypadku ładowarki dla Watcha. Czyli możliwości odchylenia jej tak, aby telefon zawisł z możliwością skorzystania z nowej funkcji. Poza tym, nie widzę żadnych wad. Jakość wykonania, wzornictwo i funkcjonalność bronią ten produkt pod każdym względem. Ładowarka zagości u mnie na biurku na stałe i wam również ją polecam.

4.9/5 - (35 votes)
Zalety Wady

Zalety

  • Wysoka jakość wykoniania
  • 40W mocy do podziału na 3 urządzenia
  • Wsparcie dla szybkiego ładowania zegarka
  • MagSafe 15W dla iPhone
  • Kompletny zestaw

Wady

  • Ładowanie telefonu tylko na płasko
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *