Testuję najmniejszy powerbank z MagSafe – Crong Magspot Power Bank 5000mAh o wadze 98 gramów
Testuję najmniejszy powerbank z MagSafe – Crong Magspot Power Bank 5000mAh o wadze 98 gramów

Testuję najmniejszy powerbank z MagSafe – Crong Magspot Power Bank 5000mAh o wadze 98 gramów

0

Podczas podróży najlepszy powerbank to ten, który po prostu będziesz mógł mieć zawsze przy sobie. Bo nie ma nic gorszego niż rozładowany telefon w momencie kiedy najbardziej go potrzebujesz. Crong Magspot Power Bank to jedno z najmniejszych tego typu urządzeń na rynku, którym naładujesz swój telefon MagSafe przy pomocy indukcji lub inne akcesoria i telefony za pomocą złącza USB-C ładującego je z mocą 20 W.

opakowanie od powerbank crong

Jako, że powerbanki trafiają do mnie regularnie, to nigdy nie zdarzyło mi się podczas podróży nie mieć jakiegoś, który ratowałby sytuację. Są jednak osoby, które z brakiem naładowania baterii w najgorszym dla nich momencie mają do czynienia często, a z koniecznością noszenia dużego i ciężkiego powerbanku jest im po prostu nie po drodze.

niewielkie rozmiary powerbanku crong

I tu pojawia się malutki Crong Magspot, powerbank o pojemności aż 5000 mAh

Niewiele większy od paczki tiktaków pozwala na zabrania go ze sobą i noszenie w kieszeni bluzy, kurtki czy torebki w każdej sytuacji.

crong magspot wazy 98 gramów

Niesamowicie lekka, monolityczna obudowa z jednym przyciskiem, pięcioma diodami LED do informowania użytkownika o stanie pracy i naładowaniu akumulatora oraz jeden dwukierunkowy port USB-C do ładowania albo właśnie rozładowanego powerbanku albo ładowania innych akcesoriów z jego zasobów. Kompaktowości i funkcjonalność w czystej postaci.

powerbank przyczepiony do iphone 15 pro

W zestawie z Crong Magspot znajdziemy

Niewielkie urządzenie nie potrzebuje dużego opakowania i tak właśnie jest w przypadku tego produktu. W kartoniku znajdziemy poza samym magnetycznie mocowanym powerbanku wyłącznie krótką instrukcję obsługi oraz około 20 centymetrowy przewód z obu stron zakończony wtykiem w standardzie USB-C.

zlacze usb c i wlacznik w crong magspot

Obudowa tego banku energii została wykończona przyjemnym miękkim tworzywem soft-touch. Od wewnętrznej strony znajduje się magnetyczny pierścień MagSafe. Dzięki niemu możemy skorzystać z szybkiego ładowania telefonów Apple wyposażonych w MagSafe (od modelu iPhone 12 i nowszych) z mocą 15W w odróżnieniu od tradycyjnego ładowania indukcyjnego Qi, które daje nam zaledwie 7.5W mocy.

crong magspot mocowany jest za pomocą magnesów

W praktyce oznacza to, że ładowanie przy pomocy MagSafe trwa znacznie krócej niż w przy standardowej indukcji.

naładowany iphone 15 pro za pomocą indukcji

Gdyby jednak ładowanie MagSafe przy użyciu tego powerbanka było zbyt długie, możemy skorzystać z ładowania przewodowego przy pomocy portu USB typu C. Tu producent oddał do naszej dyspozycji technologię Power Delivery i moc ładowania wynoszącą 20W.

ładowanie telefonu i słuchawek za jednym razem

Możemy zatem ładować telefon wyższym napięciem przy niższym prądzie (nawet 12V przy 1.5A), to wpłynie na szybkość ładowania, ale także mniejsze straty energii w postaci generowanego ciepła.

ładowanie sluchawek za pomoca usb c

Masa urządzenia do zaledwie 98 gramów

To chyba najlżejszy powerbanku MagSafe jaki miałem okazję testować. Producent informuje, że wewnątrz znajduje się akumulator o pojemności 5000 mAh. Biorąc pod uwagę straty energetyczne, możemy liczyć na jedno pełne naładowanie iPhone’a przy pomocy indukcji w tym wypadku. Jak na podręczny powerbank do ratowania sytuacji jest wiec bardzo dobrze.

powerbank ktory mozna miec zawsze przy sobie

Moje testy pokazało, że cztery diody, gdzie każda ma odzwierciedlenie w postaci 25% naładowania akumulatora pozwala na naładowanie około 20 procent baterii mojego iPhone’a 15 Pro. Niewielka masa, wysoka skuteczność ładowarki powodują, że straty energii w postaci generowanego ciepła są odczuwalne, ale niesprawiające dyskomfortu.

telefon odłożony na łóżko z zamocowanym powerbankiem przez magsafe

Podsumowując

Aktualnie polski sklep Crong oferuje ten produkt w cenie 129 złotych. Spoko cena jak za urządzenie o tej pojemności, którego ogromną zaleta są kieszonkowe rozmiary i duża moc ładowania.

Crong Magspot Power Bank 5000mAh z USB typu C na telefonie iPhone 15 Pro 256 GB Titan

Należy jednak pamiętać, że jeżeli chcecie, aby powerbank służył wam kilka lat, a nie będziecie go wykorzystywać zbyt często, to nie można go przechowywać tak samo z pusta jak i z w pełni naładowana baterią.

telefon ładuje sie przy pomocy powerbanku

4.9/5 - (11)
ZaletyWady

Zalety

  • Niewielkie rozmiary
  • Spora pojemność
  • Przyjemny w dotyku
  • Można ładować dwa urządzenia na raz
  • PD 20W z portu USB C
  • 15 W z MagSafe

Wady

  • W pełni naładowany tylko raz zapełni pustą baterię telefonu
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *