Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie Jak zwiększyć efektywność nauki? Powrót do szkoły!
Jak zwiększyć efektywność nauki? Powrót do szkoły!

Jak zwiększyć efektywność nauki? Powrót do szkoły!

0

Szkoła coraz bliżej! Z tej okazji przygotowałem dla Was kilka aplikacji, które mogą zwiększyć efektywność Waszej pracy lub trochę Was wyręczyć. To co, gotowi? Pasy zapięte? Zaczynajmy!

PONS

PONS to jeden z najlepszych obecnie dostępnych słowników na rynku – zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej. Nie oszukujmy się jednak – korzystanie z papieru jest o wiele mniej przyjemne i sama książka zabiera dużo miejsca na półce.

W przypadku wersji elektronicznej to ogranicza się do wpisania wyrażenia w polu wyszukiwania. Tłumaczenia są bardzo trafne, unikniemy słynnych już byków językowych jak „z góry dziękuję” i nie tylko. Uwierzcie mi, że jest to aplikacja wymagana dla każdego uczącego się języków obcych. Dostępnych jest ich wiele, a sama aplikacja posiada bardzo intuicyjny i prosty motyw, więc na pewno się w niej odnajdziecie.

PhotoMath

I choć oszukiwanie nie jest dobre – czasami może dużo wyjaśnić. Jeżeli nie wiesz jak doszło do otrzymania danego wyniku, możesz zeskanować konkretny przykład z podręcznika od matematyki i krok po kroku otrzymać wyjaśnienie.

Pamiętajcie jednak, żeby na lekcji słuchać uważnie i nie wykorzystywać aplikacji podczas sprawdzianów – często nie wczyta ręcznie napisanego przykładu, więc w pewnym stopniu posiada małe zabezpieczenie. Jej interfejs jest przyjemny dla oka i niezwykle prosty.

NicePlan

W jakiej sali zaraz mamy? A jaka teraz lekcja? Przyznać się, ilu z Was to słyszało lub o to pytało? Możecie zapomnieć o tym instalując NicePlan, czyli plan lekcji w wersji elektronicznej.

Dodajemy go dzięki specjalnym narzędziom, a następnie ustawiamy jako widżet. Hura! Od teraz wszystko będziecie mieć pod kontrolą, więc przerwy możecie spędzać spokojnie. Otrzymacie podgląd na ich długość, dzięki czemu możecie ustalić na której chcecie zjeść drugie śniadanie, a na której wypożyczyć książkę. Jest to super sprawa, a do tego bardzo prosta i wygodna. Dostępne są opcje premium dla rodziców i osób chcących pozbyć się reklam (i nie tylko) – nie jest to jednak potrzebne. Sprawdźcie sami!

Chemia

I choć nie jestem maniakiem tego przedmiotu – dużo czytałem o aplikacji Chemia. Jest naprawdę zachwalana i przydatna wszystkim osobom rozszerzającym ją na maturze i nie tylko. Posiada opcję podglądu na pierwiastki, kalkulator masy, ściągi do Wikipedii i wiele, wiele więcej. Szkoda tylko, że tak mało z tego rozumiem…

Jeżeli jednak jesteś osobom, która w jakikolwiek sposób ma do czynienia z chemią na co dzień – apka ta może umilić czas spędzony przed książkami. Spróbujcie – może Wy także się zakochacie?

Quizlet

Przed testem warto się sprawdzić – w tym pomoże Quizlet, który jest tworzony przez jego użytkowników od dawna. Znajdziecie tu wiele przydatnych fiszek z każdego możliwego zagadnienia. Co ważne – często nauczyciele korzystają z niego przy tworzeniu pytań do testów. Aplikacja jest dobrze przygotowana – nie zacina się, działa płynnie. Jej interfejs jest bardzo przyjemny dla oka. Można wiele się z niej nauczyć.

Nie ma znaczenia czego szukacie – pytań przygotowawczych do testu ze znajomości lektury, słówek dotyczących ciuchów z języka angielskiego czy pierwiastków z chemii – wszystko znajdziecie w jednej aplikacji. W tym tkwi jej magia. Dacie się oczarować?

To już wszystkie propozycje na dzisiaj. Co o nich sądzicie? Dajcie znać w komentarzach.

Jak zwiększyć efektywność nauki? Powrót do szkoły!

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/