Recenzja Mio MiVue C312 – w taki wideorejestrator powinien być wyposażony każdy samochód

Recenzja Mio MiVue C312 – w taki wideorejestrator powinien być wyposażony każdy samochód

Recenzja Mio MiVue C312 – w taki wideorejestrator powinien być wyposażony każdy samochód

0

Cenicie sobie bezpieczeństwo na drodze? Jeśli tak, to napewno wiecie czym są wideorejestratory samochodowe. W dniu dzisiejszym mam dla Was recenzję kamerki samochodowej od popularnej na rynku firmy Mio. Testowany model C312 oferuje dużo, a nie trzeba wydawać na niego fortuny, dlatego to idealny wybór dla każdego kierowcy!

Firmy Mio nie trzeba przedstawiać chyba nikomu. Jeśli choć raz przeglądaliście oferty producentów w kategorii wideorejestratorów samochodowych to nie ma bata, żebyście nie spotkali się właśnie z tym producentem. Ich produkty gościły na naszym portalu niejednokrotnie, nie tylko dlatego, że są popularne, albowiem popularność nie bierze się znikąd. Ich urządzenia są po prostu bardzo dobrej jakości i można oczekiwać bezproblemowego funkcjonowania po zakupie.

Od kilku tygodni jestem posiadaczem testowego modelu wideorejestratora, który jest tym, czego oczekuje od tego typu sprzętu. Przede wszystkim jest bardzo mały i nie zajmuje dużo miejsca na szybie. Dla mnie to ważny aspekt w tego typu urządzeniach, ponieważ wszystko co wisi na szybie, zwraca moją uwagę i rozprasza podczas jazdy. W tym przypadku kamerkę możemy w gustowny sposób ukryć za lusterkiem wstecznym, dzięki czemu staje się ona takim naszym niewidzialnym stróżem.

Zawartość opakowania

Sprzęt przychodzi do nas zapakowany w niewielki kartonik, w którym oprócz niej samej znajdziemy instrukcję obsługi, oraz długi kabel. W przypadku tego ostatniego przyłożono dużo starań, aby kabel był odpowiednio długi, aby można go było ukryć w szczelinach. Montaż takiej kamerki to pięć minut pracy, wystarczy zawiesić ją na szybie, a kabel powtykać w szczeliny i doprowadzić go do gniazda zapalniczki. Producent idealnie trafił w moment. Okres wakacyjny, a ja z kamerką przejechałem prawię całą Polskę. Odbyło się bez niechcianych kolizji, ale spotkało mnie wiele sytuacji, gdzie kamerka mogła uratować mój samochód, gdybym w porę nie zareagował.

Jakość wykonania i wbudowany obiektyw

Kamera pod względem budowy i wykonania nie wyróżnia się na tle innych tego typu. Plastikowa obudowa i ekran, to typowe elementy dla wideorejestratorów. Na prawej stronie umieszczono klawisze funkcyjne, które służą do poruszania się po systemie. Zostając przy oprogramowaniu,  to zawsze byłem zadowolony z tego jak szybko i sprawnie można się po nim poruszać, mimo zastosowania niewielkiego ekranu, który notabene wyświetla obraz całkiem jasny i wyraźny. Ułatwiającym zadanie dodatkiem jest klawisz, który po naciśnięciu nagrywa i zapisuje ważny materiał – na przykład zauważoną przez nas kolizję, lub wykroczenie.

Najważniejsza przede wszystkim jest sama kamera, a w zasadzie obiektyw. Musi być jasny i dobrze stabilizowany, aby film zawsze był ostry, niezależnie od warunków. W omawianym modelu nie ma miejsca na oszczędności, mimo niewielkiej ceny samej kamerki. Matryca nagrywa materiały wideo w rozdzielczości FullHD przy 30 klatkach na sekundę, zapewniając przy tym dużą szczegółowość samych materiałów. Jasność obiektywu jest na poziomie f/2.2 i uwierzcie mi, że to w zupełności wystarcza. Nawet w nocy, nie ma problemów z dostrzeżeniem szczegółów na materiale wideo. Nagrania są i tak ponad to, co w rzeczywistości jest nam potrzebne.

Duża pojemność karty pamięci to podstawa!

Warunkiem jaki musimy spełnić, aby cieszyć się w pełni użytecznym wideorejestratorem to zakup karty pamięci. Dla świętego spokoju wystarczy karta 32 gb, na której zmieszczą się wszystkie, nawet najdłuższe trasy. Oczywiście, w momencie jeśli na karcie z czasem zabraknie miejsca to urządzenie samo usunie materiały, aby zwolnić miejsce dla nowych. Kamera potrafi jednak oznaczyć ważne nagrania, które zarejestrowała w momencie uderzenia lub mocnych wstrząsów wykrytych za pomocą wbudowanego czujnika. Takie nagrania nie zostaną usunięte, tylko zabezpieczone.

Obowiązkowy nabytek każdego posiadacza samochodu

Wideorejestrator w dniu pisania recenzji oferowany jest w cenie 199 zł i są to niewielkie pieniądze w porównaniu do tego jakie oferuje możliwości. Nie zapominajcie, że takie urządzenie może zapewnić nam o wiele większe bezpieczeństwo, oraz zabezpieczenie w postaci nagrania wideo. Dużym jej atutem jest niewielki rozmiar, dzięki czemu nie zajmuje wiele miejsca i jest łatwa w obsłudze. To z pewnością urządzenie warte zakupu. Nie ważne jaki model kamerki samochodowej wybierzecie – w dzisiejszych czasach powinna być obowiązkowa w każdym samochodzie.

Recenzja Mio MiVue C312 – w taki wideorejestrator powinien być wyposażony każdy samochód

Zalety Wady

Zalety

  • Niewielkie, kompaktowe rozmiary, dzięki czemu możemy go schować za lusterkiem
  • Długi przewód zasilający, który swobodnie możemy ukryć w szczelinach
  • Wbudowany ekran o dobrej jakości, na którym możemy podglądać nagrania
  • Stabilizacja obiektywu i szczegółowość nagrań na wysokim poziomie
  • Łatwy w obsłudze interfejs - wszystkie opcję mamy tak naprawdę podane na "tacy"
  • Niewielka cena
  • Wbudowany głośnik...

Wady

  • ...ale kiepskiej jakości
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!