Recenzja Mio MiVue 792 WiFi Pro – genialny rejestrator wyposażony w wiele ciekawych rozwiązań!

Recenzja Mio MiVue 792 WiFi Pro – genialny rejestrator wyposażony w wiele ciekawych rozwiązań!

Recenzja Mio MiVue 792 WiFi Pro – genialny rejestrator wyposażony w wiele ciekawych rozwiązań!

0

Wideorejestrator to urządzenie, które przyda się nam w najmniej oczekiwanym momencie. Wypadki, kolizje, nieodpowiedzialne zachowania innych kierowców to codzienność na Polskich drogach, dlatego urządzenie bacznie obserwujące to, co dzieje się przed maską naszego samochodu, jest wręcz obowiązkowym wyposażeniem każdego samochodu. Do mojego kokpitu w aucie trafił kolejny wideorejestrator na testy od Mio, a konkretniej zaawansowany model – Mio Mivue 792, który jest kwintesencją tego, co powinien posiadać wideorejestrator.

Co otrzymujemy w zestawie sprzedażowym?

Nasz wideorejestrator opakowany jest w niewielkich rozmiarów pudełko, które jest okraszone charakterystycznym stylem znanym dla firmy Mio – moim zdaniem firma powinna zmienić grafika, gdyż ich wzornictwo jest już odrobinę „toporne”. Oczywiście grafiki w żadnym stopniu nie wpływają na sam produkt, ani tym bardziej na zawartość opakowania, która jest klasyczna, jak w przypadku większości rejestratorów jazdy. Wewnątrz oprócz naszego dzisiejszego gościa, znajdziemy przyssawkę mną szybę z zintegrowanym zaczepem do rejestratora, a także ładowarka samochodowa, który posłuży nam do zasilenia nowego gadżetu – przewód jest oczywiście bardzo długi, także nikt nie powinien mieć najmniejszego problemu z odpowiednim poprowadzeniem zasilania.

Główny bohater całego zamieszania, czyli Mio MiVue 792

Wideorejestrator wykonano wyjątkowo starannie, w końcu przeważnie te niewielkie kamerki są – krótko mówiąc – tandetnie wykonane. W tym przypadku jednak Mio spisało się bardzo dobrze. W końcu jest to rejestrator z wyższej półki, także nawet najmniejsze skazy są znacznie bardziej widoczne, niż w tańszych odpowiednikach.

Ekran o przekątnej 2,7″ jest bardzo czytelne i jasny, co umożliwia bardzo wygodne kokyztsanie z wideorejestratora. Oczywiście nie jest to smartfon, z którego korzystamy na codzień, jednak sam ekran jest na tyle dobry, że w dogodnych warunkach umożliwia nam obejrzeć nagrane podczas jazdy materiały. Tym samym konfiguracja i zmiana jakieś funkcji w ustawieniach nie jest kłopotliwa, ponieważ duży ekran ułatwia zadanie.

Optyka, czyli najważniejszy element każdego wideorejestratora

Firma Mio od dawien dawna współpracuje z firmą Sony, która produkuje optykę do wideorejestratorów. W tym przypadku mamy do czynienia z wyjątkowo jasną przesłoną ze światłem f/1.8, co gwarantuje jasne i bardzo czytelne nagrania w nawet najtrudniejszych warunkach oświetleniowych. Praktyka mówi sama za siebie i po przejechaniu z wideorejestratorem od Mio kilkaset kilometrów śmiało mogę stwierdzić, że nie spotkałem się jeszcze z nagraniem, które byłoby nieczytelne, lub do którego miałbym jakiekolwiek zastrzeżenia. Materiały rejestrowane są w rozdzielczości 1080p i 60 klatkach na sekundę – w mojej opinii to najlepsze możliwe połączenie, które gwarantuje wysoką szczegółowość i płynność nagrania.

Moment, w którym wideorejestrator jest nie tylko „wideorejestratorem”

Technologia idzie do rozwodu z dnia na dzień – to chyba każdy wie. Nie każdy jednak ma za to pojęcie, że wideorejestratory potrafią na dzień dzisiejszy znacznie więcej niż tylko „rejestrować” to, co znajduje się przed naszym pojazdem. Omawiany dziś bohater, czyli Mio MiVue 792 jest wyposażone także w szeregi funkcji, które wspierają i dbają o bezpieczeństwo kierowcy na drodze. Myślę, że nie starczyłoby czasu każdemu czytać, co oferuje owy rejestrator, gdyż jest tego zbyt dużo, więc skupię się na tych, które są najbardziej interesujące. Pierwszą z nich jest wbudowana baza fotoradarów – może banał, gdy mamy to samo w telefonie, jednak – przynajmniej ja – nie zawsze mam uruchomioną popularną aplikację mobilną informującą o fotoradarach. Mio podczas zbliżania się do oddalonego od nas fotoradaru informuje, jakie na danej drodze panuje ograniczenie i jaką mamy aktualną prędkość – fajne rozwiązanie, a w szczególności, gdy dużo podróżujemy.

Aplikacja MiVue

Elementem wyróżniającym recenzowany dziś wideorejestrator, jest wbudowany moduł Wi-Fi. Takie rozwiązanie jest znacznym ułatwieniem, które pozwala nam zgrywać nagrania z kamerki bezpośrednio na smartfon poprzez aplikację mobilną, która dostępna jest na smartfony z systemem operacyjnym iOS i Android. Jest to o tyle wygodne rozwiązanie, że nie musimy każdorazowo wyciągać karty pamięci z rejestratora, aby zgrać interesujące nas nagrania. Dodatkowo wiele osób – w tym ja- nie posiadają już czytników kart pamięci, więc takie udogodnienie umożliwia znacznie łatwiej eksportować i przeglądać zarejestrowane filmy. Kamera tworzy sieć Wi-Fi, z którą łączymy się przy pomocy telefonu – prędkości po sieci bezprzewodowej są znacznie lepsze, niż przy pomocy bluetooth, dlatego przesłanie materiału wideo trwa zadowalającą ilość czasu. Aplikacja działa przyzwoicie, jest minimalistyczna, chodź zdarzyło mi się kilka razy, że przerwała ona przesyłanie materiału.

Przykładowe nagrania stworzone przy pomocy Mio MiVue 792

Recenzja Mio MiVue 792 WiFi Pro – genialny rejestrator wyposażony w wiele ciekawych rozwiązań!

5/5 - (1 vote)
Zalety Wady

Zalety

  • Bardzo dobra jakość wykonania - to nadal plastik, jednak wysokiej jakości
  • Duży, jasny i czytelny wyświetlacz, który ułatwia konfigurację i oglądanie nagranych materiałów
  • Wbudowane Wi-Fi, które znacznie ułatwia transportowanie materiałów wideo i zdjęć na aplikację mobilną MiVue
  • Wiele ciekawych rozwiązań, w tym wbudowana baza fotoradarów
  • Tryb parkingowy, który pozwala nagrać potencjalne zdarzenie

Wady

  • Słabo wyczuwalne przyciski, które znajdują się na obudowie rejestratora
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *