Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie Jak uczyć się sprawniej? Przegląd aplikacji do nauki z App Store
Jak uczyć się sprawniej? Przegląd aplikacji do nauki z App Store

Jak uczyć się sprawniej? Przegląd aplikacji do nauki z App Store

0

Niestety, ale wakacji nadszedł kres. Dla uczniów – brawo, przeżyliście pierwszy miesiąc nauki. Jak jednak uczyć się sprawniej? Cóż, wszystko ułatwić sobie można aplikacjami. W tym więc Wam dzisiaj pomogę. Zapraszam do lektury!

Notebook (Zoho Corporation)

Aplikacja ta ma bardzo prostą nazwę, jednak ze względu na to, że takich jest wiele na rynku – w nawiasie dałem Wam treść pomocniczą od autora, dzięki której szybciej znajdziecie ją w App Store. W skrócie – zrobicie tu wszystko. To raj dla ucznia czy studenta, gdyż bez najmniejszego problemu stworzycie piękne, zwięzłe notatki. Ustalicie ich kolor, czcionkę, dodacie hasztagi, stworzycie listę i wiele, wiele więcej. Wszystko to ma formę folderów, a konkretniej zeszytów, co rzeczywiście przypomina szkołę. Co jeszcze?

Każdy zeszyt możecie oznaczyć nazwą konkretnego przedmiotu. Pozwoli Wam to zachować sterylną pracę i sprawić, że nauka będzie o wiele szybsza i przyjemniejsza. Program ma naprawdę przydatne funkcje, możecie ustawić sobie przypomnienia, aby otrzymać powiadomienia o konkretnej notatce. Jak może to wyglądać? Na przykład, ustawcie sobie kartę z zagadnieniami na dzień przed testem, aby przekonać się czy aby na pewno wszystko macie powtórzone. To mega przydatne. Nagracie też notatki głosowe, zablokujecie treści przed obcymi i dodacie je do ulubionych. Polecam!

Flashy

Jeżeli chcecie uczyć się języków obcych w domu, bo szkoła: A) nie wystarcza Wam, B) nie oferuje Waszego poziomu, C) nie ma go w swojej ofercie, D) prowadzi go w nudny sposób, to muszę zachęcić Was do instalacji Flashy. Jest ono oczywiście dostępne za darmo w App Store, tak jak zresztą każda inna apka w tym zestawieniu. O tym powinienem powiedzieć już na samym początku, ale to nic. Wracając – twórcy wychodzą z założenia, że nauka języka jest najbardziej opłacalna poprzez fiszki i gry, co rzeczywiście jest prawdą. Zerknijcie zresztą na zrzuty ekranu – one nie kłamią.

Interfejs aplikacji jest niezwykle przejrzysty. Możecie mieć stały podgląd na Wasze postępy, co sprawia, że potraficie wykorzystać język w praktyce, a nie tylko na kartce papieru, na przykład w formie testu. Dostępnych jest wiele ciekawych zestawów fiszek i zabaw, takich jak gra w dwie osoby w zaznaczanie poprawnej odpowiedzi. Jeżeli nie zainstalujecie Flashy, to się nie przekonacie. Polecam Wam je bardzo serdecznie.

Timetable

Czym byłaby organizacja roku szkolnego bez najważniejszej rzeczy, jaką jest plan zajęć i lekcji? Cóż, jest to niezwykle istotne w życiu studenta i ucznia, gdyż jeżeli nie będą uczestniczyć oni na zajęcia obowiązkowe – mogą nie zaliczyć roku. Timetable to niezwykle prosta, dostosowana pod styl iOS aplikacja, która oferuje zapisanie swoich zajęć w jednym miejscu – dodatkowo pod postacią pięknych kolorów. Wszystko jednak możecie dostosować pod swoje preferencje w ustawieniach. Wspierać Was będzie też Siri, która może przypominać o nadchodzących zajęciach. Świetnie!

Zakup wersji premium odblokowuje wyżej wymienione przywileje, takie jak widżety czy usunięcie reklam. W przypadku, gdy dużo będziecie korzystać z Timetable – naprawdę mogę to polecić. Zapiszecie tu też szkolne przypomnienia, aby nie zaśmiecać swoich innych list na iUrządzeniach. To byłoby na tyle. Co sądzicie o dzisiejszym zestawieniu? Przekonałem Was do instalacji którejś z aplikacji? Dajcie znać poniżej. Trzymajcie się ciepło, pa!

Jak uczyć się sprawniej? Przegląd aplikacji do nauki z App Store

4/5 - (2 votes)
Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *