Niezastąpione aplikacje dla maturzystów prosto z App Store!

Niezastąpione aplikacje dla maturzystów prosto z App Store!

0

Witam Was bardzo serdecznie w tym nietypowym dla każdego z nas okresie. Przygotowania do matury odbywają się w niecodzienny sposób, więc chciałbym Wam ten czas umilić. Aplikacji na rynku jest cała masa, więc postanowiłem wybrać z nich kilka takich, które sprawią, że matura wyda się nieco prostsza. Zapraszam do lektury!

Khan Academy

Khan Academy to aplikacja, która pozwala Wam na czerpanie wiedzy z wielu przedmiotów i tematów, co jest po prostu świetne – to taka encyklopedia, tylko z naprawdę potrzebną wiedzą do zdania matury czy jakiś innych testów lub egzaminów. Jej wygląd jest po prostu rewelacyjny, a obsługa niezwykle prosta, co jeszcze bardziej skłania mnie ku poleceniu jej Wam. Możecie uczyć się języków obcych, matematyki, polskiego, a także przypomnieć sobie materiał na studiach, co być może będzie Wam potrzebne w przyszłości, o ile je planujecie.

Khan Academy na iOS

Khan Academy dostępne jest też w wersji dla najmłodszych, ale nie o tym dzisiaj. Po każdym dziale możecie się sprawdzić dzięki interaktywnym ćwiczeniom. Bez problemu pobierzecie też filmy, co pozwoli na naukę offline, na przykład w pociągu czy autobusie. Nie ukrywam, że to jedna z ciekawszych aplikacji do nauki na rynku, a co w niej najważniejsze – jest ona całkowicie bezpłatna i po polsku. Czego chcieć więcej? Instalujcie akademię Khan już teraz!

Khan Academy na iOS

Quizlet

Quizlet to ulubieniec wielu uczniów, gdyż często nauczyciele decydują się korzystać z niego jako formy swoich testów. W jaki sposób? Cóż, oni dosłownie kopiują kogoś pracę, aby Was sprawdzić. Może nie jest to ładne, ale zapewni Wam przewagę w ocenach, jeżeli to rozgryziecie. Co fajne – Quizlet działa na zasadzie fiszek, co da naprawdę dobre rezultaty. Dlaczego? Mało tekstu? Jest. Dużo najważniejszych informacji? Jest. Fiszki zatwierdzane przez nauczycieli (lub przez nich tworzone)? Są. To jest mega!

Quizlet pozwala Wam na podpięcie się do danej klasy lub tworzenie folderów z najważniejszymi informacjami, jeżeli korzystacie z niego bardzo często. Dla mnie to jednak forma zabawy i pewnej alternatywy, gdyż poza geografią i angielskim nie przepadam za takim sposobem nauki. Wiem jednak, że u wielu ludzi sytuacja ta wygląda inaczej, stąd moja decyzja, by ją w tym zestawieniu umieścić. Co tu dużo mówić… Dobre, darmowe, idealne! Jeżeli Was jednak wciągnie, możecie przesiąść się na wersję premium. Oferuje ona, na przykład, fiszki offline.

Flashy

Flashy to tak naprawdę strefa, gdzie znajduje się wiele gier językowych. Pozwalają one na naukę języka, a nawet czterech – angielskiego, niemieckiego, francuskiego i hiszpańskiego. Za pomocą fiszek, a także odkrywania kart, quizów, rozsypanek czy pojedynków ze znajomymi, nauczycie się lepiej wykorzystywać Wasz potencjał do konkretnego języka obcego. Kto wie, może zakochacie się w którymś z nich? Warto dać Flashy szansę.

Flashy na iOS

Tworzenie kolekcji fiszek to sama przyjemność. Możecie je nazwać, zmienić kolor folderu i uporządkować według własnych upodobań. W zakładce obok znajdziecie swoje postępy, które pozwolą Wam monitorować progres, który robicie wraz z aplikacją. Warto utworzyć darmowe konto, gdyż pozwala ono na pobieranie fiszek ze sklepu o dowolnej porze, a także na wgląd do osiągnięć. Fajnie!

Flashy na iOS

To już wszystkie aplikacje, które dla Was przygotowałem. Mam nadzieję, że choć jedna z nich znajdzie się na Waszych iUrządzeniach. Trzymajcie się ciepło i życzę wszystkim maturzystom powodzenia! Pamiętajcie, aby wykorzystać czas epidemii z głową, a także nie stresować się na zapas. Do zobaczenia!

Oceń post
Dominik Rudkowski Hej! Fajnie że tu wpadłeś :)Możesz zajrzeć także tutaj: Instagram: https://www.instagram.com/dominikrudkowski/

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *