Jak chronić karty przed kradzieżą gotówki? Wybierz dobry portfel!
Jak chronić karty przed kradzieżą gotówki? Wybierz dobry portfel!

Jak chronić karty przed kradzieżą gotówki? Wybierz dobry portfel!

0

W związku z pandemią wirusa panującą już na całym świecie – najlepiej będzie całkowicie unikać kontaktu z gotówką. Jak w takim wypadku zadbać o bezpieczeństwo naszych kart? Zapraszam! 

Jak dbać o karty? 

Nie zapisywać PINu do niej na karteczce bądź na samej karcie – to najgorsze co możecie zrobić. Ale w jaki sposób jeszcze możemy chronić swoje finanse? Dzięki technologii! Portfel z zabezpieczeniem RFID powinien załatwić sprawę. A czym to w ogóle jest?

RFID – bezpieczeństwo twoich kart.

RFID Secure to zabezpieczenie, które  chroni karty zbliżeniowe przed kradzieżą pieniędzy oraz nieautoryzowanym odczytem danych – taki antywirus dla kart.

W jakich sytuacja pomaga zabezpieczenie RFID?

Jeżdżąc metrem, autobusem czy chociażby stojąc w spożywczaku jesteśmy narażenie na kieszonkowców. Dzisiejszy złodziej wcale nie musi zabierać Ci portfela, żeby zdobyć Twoje pieniądze. Wystarczy, że w Twoim pobliżu uruchomi terminal i… pobierze pieniądze z Twojej karty zbliżeniowej, bez Twojej wiedzy! A pamiętajmy, że MasterCard zwiększyło limit płatności bez PINu do 100 złotych!Każdy człowiek, który nie jest miliarderem obawia się o kradzież swojej gotówki – gdyż często są to nasze wszystkie oszczędności. Dlatego portfel z RFID jest idealnym rozwiązaniem, aby nie martwić się o stan konta. 

Jak wygląda ochrona w portfelach Betlewski? 

Na aukcjach producenta możemy znaleźć następujący opis wraz z grafiką:

„Zewnętrzna część portfela między skórą (B) a podszewką (C) 
posiada wbudowaną membranę RFID Secure (A), blokującą przesyłany sygnał. 
Dzięki niej czytnik nie wykryje karty zbliżeniowej, 
a Twoje pieniądze nie zostaną skradzione.” 

Dlaczego właśnie Betlewski? 

Jest to jedna z niewielu marek, której produkty są wykonywanie ręcznie, z naturalnych materiałów a przy tym przystępne cenowo i łatwo dostępne. Warto wspomnieć iż portfele firmy Betlewski zostały wykonane ze skory naturalnej – czyli materiału niezwykle trwałego, dzięki któremu portfel powinien służyć wam wiele lat.

Opakowanie… dopracowane w najmniejszym detalu 

Portfel przychodzi do nas w ładnym, czarnym opakowaniu. Sam produkt zawinięty jest w papier z logo marki, a dodatkowo jako prezent możemy znaleźć brelok (również z logo marki). Dodatkowo w środku znajdziemy także certyfikat autentyczności, który potwierdza jakość użytych materiałów i oryginalność samego produktu. 

Wspierajmy rodzinny rynek!

Faktem wartym odnotowania jest to, że marka Betlewski jest Polską firmą, która została uhonorowana Złotym Laurem Klienta 2020. O czym to świadczy? O bardzo dużym zadowoleniu ze strony klientów – co odzwierciedla jakość ich produktów.

Mój model portfela!

Zamówiłem model BPM-GTN-575 w kolorze czarnym. Ten konkretny portfel wyposażony jest we wspomnianą już wcześniej warstwę RFID oraz aż 14 przegródek na karty i dokumenty! 

Co mówi nam producent o tym modelu? 

„Zaraz po otwarciu portfela mamy dostęp do:

•1 przegródki na kartę;

•1 przezroczystej kieszeni z siateczki na zdjęcia najbliższych;

•2 dużych, otwartych kieszeni.

W centralnej części znajduje się schowek zamykany na suwak.”

Ja wykorzystałem przegródkę z siateczką na dowód, gdyż dzięki temu nie muszę go wyciągać w razie kontroli. Po otwarciu mamy również dostęp do saszetki na monety, która jest nieco niewygodna przez umieszczenie w jej górnej części małego, skórzanego elementu – który często jest przycinany przez suwak. Po odpięciu guzika, który blokuje dostęp do dalszej części portfela ukaże nam się stosik naszych kart, przegródka na dokumenty do auta oraz legitymacje szkolną. W głównej części portfela mamy dostęp do 2 kieszeni na banknoty oraz jednej mniejszej kieszonki na suwak, która powiedziałbym jest „ukryta”. Po to, aby schować tam zdjęcie najbliższych lub jakiś banknot, którego nie chcecie wydać.

Cena i dostępność!

Na Allegro kupiłem ten model w oficjalnej dystrubucji za 40 zł + 10 zł za wysyłkę. Warto pomyśleć nad zakupem już dziś, gdyż Allegro oferuje miesiąc darmowych wysyłek! A co za tym idzie… za portfel zapłacicie raptem 40 złotych! Szok! Jak widzicie na grafice poniżej… sprzedawca obniżył cenę o 2 złote. Więc to również pozytywna zmiana 🙂

Podsumowanie

Portfel z zabezpieczeniem RFID wyglądem nie różni ani troszkę od zwykłych portfeli. Gwarantuje nam natomiast większe bezpieczeństwo, a przy tym spokój ducha.  Jak za niewielkie pieniądze, to dostajemy naprawdę produkt bardzo wysokiej jakości, z dobrym zabezpieczeniem oraz dużą ilością przegród. Oczywiście firma ma dostępne również modele damskie – jeżeli chcielibyście recenzję wersji damskiej, dla partnerki bądź mamy… to dajcie znać! Może coś wymyślimy 😉

Z czystym sumieniem mogę polecić ten portfel każdemu, kto myśli nad zakupem takiego oto rozwiązania. 

Oceń post
ZaletyWady

Zalety

  • Ochrona kart RFID
  • Skóra wysokiej jakości
  • Cena w promocji
  • Dostępność
  • Produkt Polskiej firmy

Wady

  • Cena bez promocji
Dominik Rudkowski Hej! Fajnie że tu wpadłeś :)Możesz zajrzeć także tutaj: Instagram: https://www.instagram.com/dominikrudkowski/

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *