Niezbędne darmowe aplikacje dla maturzystów

Niezbędne darmowe aplikacje dla maturzystów

0

Witam Was bardzo serdecznie. Drodzy maturzyści – wiem jak stresujący będzie ten okres. Stwierdziłem, że takie zestawienie pomoże Wam lepiej przygotować się do tego ważnego egzaminu, a także połączy przyjemne z pożytecznym. Nie przedłużając, zapraszam do lektury!

Fiszkoteka

Jak sama nazwa wskazuje, Fiszkoteka to baza fiszek świetnej jakości, które pozwolą Wam zapamiętać bardzo przydatne słówka do matury z języka angielskiego. Nie ukrywam, że sam korzystałem z tego programu i mogę go polecić z całego serca. To bardzo prosty sposób na naukę, a jakże efektywny. Musicie dawać apce znać, czy dane słówka kojarzycie lub nie. Jeżeli nie, będzie Wam o nich przypominać do skutku – aż zapamiętacie. Uwielbiam możliwość zmiany nauki pomiędzy odmianą brytyjską a amerykańską.

Poza podstawowymi funkcjami, do dyspozycji jest także cała masa ciekawych kursów, które są osobno płatne (uwierzcie jednak, że są warte swojej ceny). Możemy dostosować przypomnienia pod swoje potrzeby, a także skorzystać z pomocy lektora, audiokursów i nie tylko.

Notebook (Zoho Corporation)

Ta aplikacja to źródło notatek każdego maturzysty. Możecie zrobić je po swojemu, posegregować do odpowiednich folderów, ustalić wybraną czcionkę, kolor strony, hasztagi (które działają!), stworzyć listy i wiele więcej. Każdy folder to zeszyt, gdzie przetrzymujecie notatki z danego przedmiotu. Fajny sposób, czyż nie?

Osobiście uwielbiałem tworzyć tutaj listy z zagadnieniami i wykreślać to, co już znam, a stawiać odpowiedni znak przy tym, z czym mam jeszcze problem. Choć matura już za mną, pamiętam jak bardzo potrafi ułatwić to pracę. Liczę, że tak samo będzie w Waszym przypadku. Ustawicie także powiadomienia, aby Notebook od firmy Zoho Corporation przypomniał Wam, na przykład dzień lub dwa przed testem, aby upewnić się, że wiecie wszystko.

Quizlet

Mam wrażenie, że Quizlet to aplikacja, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Pomimo wszystkiego to zrobię, bo to wersja mobilna, którą, swoją drogą, lubię o wiele bardziej od tej przeglądarkowej. Quizlet, tak samo jak Fiszkoteka, działa na podstawie fiszek. Daje to świetne rezultaty, a same quizy możecie tworzyć nawet Wy sami. Mała ilość tekstu i możliwość zakrycia objaśnienia pojęcia daje fajne efekty, nie tylko w przypadku słówek językowych, ale i trudnych terminów z biologii, języka polskiego, chemii i tak dalej.

Niektóre fiszki są nawet zatwierdzane przez nauczycieli, dzięki czemu macie pewność, że nie ma w nich błędów. Wersja Premium oferuje fiszki offline, co może pomóc w przypadku długiej, weekendowej podróży, aby wcześniej nauczyć się tego, co czeka Was w nadchodzącym tygodniu. Powodzenia!

Oceń post
Dominik Rudkowski Hej! Fajnie że tu wpadłeś :)Możesz zajrzeć także tutaj: Instagram: https://www.instagram.com/dominikrudkowski/

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *