Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie Zestawienie najlepszych aplikacji do nauki języków obcych z App Store!
Zestawienie najlepszych aplikacji do nauki języków obcych z App Store!

Zestawienie najlepszych aplikacji do nauki języków obcych z App Store!

0

Warto uczyć się języków obcych. Coraz częściej są one wręcz wymagane na rynku pracy, a nie tylko mile widziane. Przed Wami zestawienie najlepszych aplikacji do ich nauki, które znalazłem w App Store. Są dostępne oczywiście za darmo. Zapraszam do lektury!

Flashy

Flashy to ogromna baza wiedzy każdej osoby, która nauczyć chce się języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego lub hiszpańskiego. Dużo tego, czyż nie? Moim zdaniem twórcy programu Flashy postawili sobie poprzeczkę naprawdę wysoko, ale ryzyko się opłaciło, gdyż wyszło im to świetnie. Wszystko dostępne jest w języku polskim, więc frazy będą dla Was jak najbardziej zrozumiałe. Zrzućcie okiem na zrzuty ekranu poniżej, aby zaznajomić się z jej interfejsem, który swoją drogą jest naprawdę świetny.

Apka stawia na naukę poprzez gry za pomocą fiszek. Fajnie? Moim zdaniem bardzo, bo to jeden z ulubionych sposobów uczniów na całym świecie na naukę słówek. Gier jest mnóstwo, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Naprawdę warto samemu spróbować, bo nic nas to nie kosztuje, a kto wie – może to właśnie Flashy stanie się Waszą ulubioną aplikacją do nauki języków obcych? Nie zapomnijcie skorzystać z trybu rywalizacji i przeglądu statystyk, które mogą dać niezłego kopa do dalszej pracy. Polecam!

Chineasy

Język chiński to jeden z najtrudniejszych języków na całym świecie. Główną jego różnicą względem pozostałych, które są pozornie prostsze, jest zupełnie inny, egzotyczny dla nas alfabet. Może być on wyzwaniem dla nawet najlepszego ucznia. Chineasy sprawi, że znaki staną się po prostu łatwiejsze, gdyż pozwoli Wam na skojarzenie ich z jego znaczeniem. Niżej jest tego najlepszy przykład, a uwierzcie mi, że jest ich o wiele, wiele więcej. Kocham to!

Interfejs Chineasy jest przepiękny. Jest minimalistyczny, ale pasuje do stylu całego iOS. To chyba najlepszy sposób na naukę języka chińskiego, szczególnie wtedy, gdy musimy naprawdę szybko do niego przywyknąć, bo czeka nas kontrakt czy po prostu przeprowadzka z innych powodów. Po każdym etapie dostępny jest test, który sprawdzi Waszą wiedzę z jego zagadnień. Dzięki temu nauka nie pójdzie na marne, a coś rzeczywiście zostanie na dłużej w Waszych głowach. To co, skusicie się? Mam nadzieję!

Lingokids

Ostatnia aplikacja z tego zestawienia przeznaczona jest dla najmłodszych, którzy języki obce są w stanie ogarnąć najlepiej i w najszybszym tempie. Muszą mieć jednak dobre źródło, z którego będą czerpać informacje. Cóż, YouTube często nie jest idealnym miejscem wiedzy dla takich maluchów, stąd na rynku pojawiło się wiele apek takich jak Lingokids. Uważam jednak, że jest najlepsza, jaką jesteście w stanie zainstalować dziecku, gdyż uczyć będzie się ono za pomocą zabawy, czyli licznych gier i świetnych, wciągających filmików.

Wystarczy ustawić poziom zaawansowania dziecka w języku angielskim i jego wiek, dzięki czemu program dostosuje dla niego idealne treści. Najmłodsi nauczą się pisać, wymawiać dane wyrazy, a także dowiedzą się dużo informacji o nazwach przedmiotów codziennego użytku. Mnóstwo jest tutaj piosenek, które naprawdę mogą pomóc w przetworzeniu tak wielu informacji naraz.

Tak jak napisałem wcześniej, Lingokids była ostatnią aplikacją w tym zestawieniu, którą dla Was przygotowałem. Co o nich sądzicie? Mam nadzieję, że zainstalujecie choć jedną z nich. Dziękuję Wam za lekturę i zapraszam na pozostałe artykuły w formie zestawień lub do mojej serii pod tytułem „aplikacja tygodnia”. Do zobaczenia już niedługo!

Zestawienie najlepszych aplikacji do nauki języków obcych z App Store!

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/