Home Artykuły Jak zainstalować macOS Sierra na niewspieranym komputerze Mac?

Jak zainstalować macOS Sierra na niewspieranym komputerze Mac?

Jak zainstalować macOS Sierra na niewspieranym komputerze Mac?
0

Jak zainstalować macOS Sierra na niewspieranym komputerze Mac?

Piszę ten poradnik dla osób, które posiadają Maca, którego Apple nie wsparło najnowszym systemem macOS Sierra.

Zanim przejdziemy do poradnika krok po kroku, należy najpierw sprawdzić czy nasz Mac będzie obsługiwał z najnowszym systemem np. Wi-Fi.

Poniżej znajduje się tabela, w której są zawarte wszystkie informacje (również te odnośnie działania Wi-Fi) z jakimi modelami komputerów Mac system macOS Sierra będzie współpracował poprawnie, a z którymi nie do końca lub w cale.

Aby być pewnym tego czy nasz moduł Wi-Fi będzie obsługiwany należy przejść do Jabłko/O tym Mac/ Raport Systemu/ Wi-fi w sekcji Sieć.

Tam sprawdzić czy typ karty to „(0x14E4, 0x8C)”, „(0x14E4, 0x9D)”, lub (0x14E4, 0x90), wtedy nie jest ona kompatybilna. Typ taki jak (0x14E4, 0x8D) oznacza kompatybilność.

Testowałem instalację i działanie na MacBooku Pro late 2008.

W moim przypadku wykonałem upgrade systemu bez czystej instalacji.

 Potrzebujemy pendrive 8 GB oraz plik instalacyjny macOS Sierra, który możemy zdobyć poprzez urządzenie, które wspiera normalnie ten system.

Pobieramy również program macOS Sierra Patcher.dmg.

Krok po kroku:

 1. Podłącz dysk USB do komputera i następnie otwórz Narzędzia dyskowe i sformatuj go jako Mac OS Extended (Journaled).
 2. Uruchamo program „macOS Sierra Patcher” i wybierz plik instalacyjny macOS Sierra. Czekaj na powodzenie w weryfikacji oprogramowania

   

 3. Następnie wybierz urządzenie USB na liście docelowej i kliknij „Start Operation”.

   

 4. Gdy operacja się zakończy, uruchom ponownie swój nieobsługiwany Mac przez nowo utworzone urządzenie USB.

  Należy przeprowadzić tylko punkt 5 i 6, jeżeli zamierzacie zrobić czystą instalację. W przeciwnym razie, można po prostu pominąć te kroki i zrobić upgrade systemu.

 5. Po uruchomienia instalatora należy uruchomić Narzędzie dyskowe. Jeśli nie jesteś w stanie uzyskać dostępu do elementów paska menu („Wybierz język” jako jedyna opcja), po prostu naciśnij Command + P na klawiaturze, kliknij przycisk Anuluj, a elementy menu powinny się pojawić.
 6. Wybierz dysk lub partycję, na której chcesz zainstalować system i usuną ją, wybierając użycie Mac OS Extended (Journaled) jako typ systemu plików. Jeśli formatujesz cały dysk, upewnij się czy jest wybrana opcja GUID.

   

 7. Zainstaluj macOS Sierra normalnie wybierając sformatowany dysk lub po prostu wykonaj upgrade.
 8. Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie z powrotem z dysku instalatora. Tym razem, otwórz „macOS Post Install”.

   

 9. W aplikacji, wybierz model Maca którego używasz. Optymalne łatki zostaną wybrane dla Ciebie w oparciu o wybrany model.
 10. Wybierz wolumen instalacji MacOS Sierra On i kliknij „Patch”. Kiedy zakończy się łatanie, kliknij „Reboot”. Może to potrwać trochę czasu, gdyż będzie zachodzić przebudowa pamięci podręcznej przed restartem komputera.
  Jeśli z jakiegoś powodu system nie zadziała poprawnie po ponownym uruchomieniu, uruchom z powrotem dysk instalacyjny, uruchom ponownie zainstalowaną łatkę, a następnie wybierz „Force Cache Rebuild” przed ponownym uruchomieniem komputera. Nie jest to konieczne w większości przypadków.

   

 11. Gdy komputer uruchomi się ponownie, mamy już pełną kopie systemu macOS Sierra.
 12. Aby umożliwić instalację przyszłych aktualizacji systemu, trzeba będzie pobrać i uruchomić narzędzie „AUSEnabler” (do pobrania tutaj). Wystarczy otworzyć narzędzie i wybrać „Switch Catalogs”. Następnie wybieramy „Use AUS Production Branch” i będzie można otrzymywać aktualizacje systemu.
Mateusz Bauman Piszę o firmie Apple i nie tylko.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *