Home Newsy Jak skonfigurować funkcję autouzupełnienia na iPhonie
Jak skonfigurować funkcję autouzupełnienia na iPhonie

Jak skonfigurować funkcję autouzupełnienia na iPhonie

0

iOS ma licznie funkcje ułatwiające nam codzienne życie. Jedną z nich jest funkcja automatycznego wypełniania formularzy. Osoby, które aktywnie korzystają z dobrodziejstw Internetu muszą wielokrotnie wpisywać loginy, hasła, dane teleadresowe czy numer karty płatniczej dane na różnych stronach. Na szczęście zaszyta w iOS funkcja automatycznego wypełniania formularzy oszczędza czas i eliminuje możliwość pomyłki podczas podawania tych danych.

Autouzupełnianie danych teleadresowych

By funkcja automatycznego wypełniania formularzy działała jak należy, warto zadbać o to, by w pamięci telefonu były aktualne nasze dane teleadresowe. Automatyczne wypełnianie pobiera dane teleadresowe z specjalnego rekordu w książce telefonicznej, oznaczonego jako moja wizytówka. Moja wizytówka widoczna jest na samej górze listy kontaktów. Pierwszym krokiem do korzystania z funkcji automatycznego wypełniania formularzy, powinno być uzupełnienie lub aktualizacja danych w wizytówce.

Jak zaktualizować informacje w wizytówce:

 1. Otwórz aplikację Kontakty, następnie kliknij w Moja wizytówka.
 2. Kliknij w przycisk Edycja widoczny w prawym górnym rogu ekranu. Uzupełnij lub zaktualizuj wszystkie pola. Im więcej danych podasz, tym więcej danych będzie automatycznie wpisywanych do formularzy.
 3. By zapisać zmiany kliknij przycisk OK widoczny w prawym górnym rogu ekranu.

Aby przeglądarka internetowa mogła korzystać z funkcji automatycznego wypełniania formularzy, musisz włączyć tę opcje w ustawianiach.

Jak włączyć autouzupełnianie informacji kontaktowych w Safari:

 1. Uruchom aplikację Ustawienia
 2. Przewiń ekran w dół i otwórz ustawienia Safari.
 3. Z sekcji Ogólne wybierz Wypełnianie.
 4. Przesuń suwak w prawo przy opcji Używaj danych kontaktowych.

Autouzupełnianie danych kart płatniczych

W ten sam sposób przeglądarka internetowa może w formularzach wpisywać dane Twoich kart płatniczych. W tym celu powinieneś najpierw zapisać dane kart płatniczych w pamięci swojego iPhone’a.

Aby dodać dane karty płatniczej:

 1. Uruchom aplikację Ustawienia
 2. Przewiń ekran w dół i otwórz ustawienia Safari.
 3. Z sekcji Ogólne wybierz Wypełnianie. Następnie stuknij w Zachowane karty kredytowe i wybierz Dodaj kartę kredytową. Nową kartę możesz dodać poprzez ręczne wpisanie jej danych lub przy pomocy aparatu.

Pamiętaj: ze względów bezpieczeństwa w telefonie nie są przechowywane kody CVV2/CVC2/CID. Dokonując zakupów w Internecie będziesz ten kod podać ręcznie.

Jeśli używasz komputera Mac powiązanego z Twoim iPhone’m tym samym Apple ID i wcześniej korzystałeś z funkcji autouzupełniania danych kart kredytowych w Safari dla macOS, to na liście w iPhonie mogą być widoczne dane kart zapisane wcześniej na komputerze. Analogicznie, dane kart wpisanych w iPhonie będą widoczne w Safari dla macOS.

Pamiętaj: system nie usuwa automatycznie kart którym skończyła się ważność, więc od czasu do czasu warto przejrzeć listę kart i zrobić porządek ręcznie.

Aby przeglądarka internetowa mogła korzystać z funkcji automatycznego wpisywania danych kart w formularze, musisz włączyć tę opcje w ustawianiach.

Aby włączyć autouzupełnianie danych kart płatniczych:

 1. Uruchom aplikację Ustawienia
 2. Przewiń ekran w dół i otwórz ustawienia Safari.
 3. Z sekcji Ogólne wybierz Wypełnianie.
 4. Przesuń suwak w prawo przy opcji Karty kredytowe.

Autouzupełnienie loginów i haseł

Na identycznej zasadzie przeglądarka internetowa może w formularzach wpisywać loginy i hasła. W tym celu powinieneś aktywować Pęk kluczy iCloud.

Aby aktywować pęk kluczy:

 1. Uruchom aplikację Ustawienia i kliknij w swoją wizytówkę.
 2. Następnie wybierz iCloud i Pęk kluczy. Przesuń przełącznik w prawo przy opcji Pęk kluczy iCloud.

Gdy Pęk kluczy został aktywowany, wystarczy już tylko włączyć opcje automatycznego wypełniania loginów i haseł.

Aby włączyć automatyczne uzupełnienie identyfikatorów i haseł:

 1. Uruchom aplikację Ustawienia i kliknij w Hasła i konta.
 2. Przesuń przełącznik w prawo przy opcji Autowypełnianie haseł.

Jak skonfigurować funkcję autouzupełnienia na iPhonie

 

 

 

 

 

tags: