Home Artykuły Jak udostępnić muzykę na kilku iPhone’ach
Jak udostępnić muzykę na kilku iPhone’ach

Jak udostępnić muzykę na kilku iPhone’ach

0

Jeśli regularnie używasz dwóch iPhone’ów to pewnie zależy Ci, by w każdym mieć dostęp do tych samych treści. Synchronizacja poczty, wiadomości czy dokumentów jest banalnie prosta dzięki iCloud. A co ze zbiorami muzyki? Poniżej znajdziesz kilka sposobów na to, jak udostępnić ulubione utwory na kilku iPhone’ach.

Jak udostępnić kolekcję muzyczną za pomocą Apple Music

Jeśli subskrybujesz usługę Apple Music, pobieranie utworów na kilka iUrządzeń jest bardzo proste. Apple Music posiada funkcję udostępniania muzyki na różnych urządzeniach przypisanych do tego samego identyfikatora Apple ID. Jedyne, co musisz zrobić to włączyć opcję synchronizacji muzyki, która domyślnie nie jest aktywna.

Aby włączyć synchronizację biblioteki Apple Music:

  1. Na głównym iPhonie uruchom aplikację Ustawienia, następnie wybierz Muzyka.
  2. Przejdź do sekcji Biblioteka i przesuń w prawo suwak przy opcji Synchronizuj bibliotekę. Od tej pory twoja biblioteka muzyczna będzie dostępna na wszystkich iUrządzeniach przypisanych do twojego Apple ID.

Wskazówka: po wybraniu opcji Dane sieci komórkowej, możesz ustalić czy do synchronizacji biblioteki będzie używana sieć komórkowa czy tylko WiFi oraz wybrać z jaką jakością będzie się odbywać przesyłanie strumieniowe po sieci komórkowej.

Jak udostępnić kolekcję muzyczną za pomocą Kolekcji domowej

Jeśli nie jesteś abonentem usługi Apple Music, a swoją kolekcję muzyki trzymasz na komputerze, swoje zbiory możesz udostępnić za pomocą funkcji Kolekcja domowa. Kolekcja domowa pozwala na udostępnienie plików muzycznych nie tylko na iUrządzeniach, ale także komputerach Mac oraz Apple TV.

Aby włączyć udostępnianie plików za pomocą kolekcji domowej:

  1. Zaloguj się tym samym Apple ID na każdym urządzeniu, na którym chcesz mieć muzykę ze swojej kolekcji. Wszystkie urządzenia muszą być też zalogowane do tej samej sieci WiFi.
  2. Na komputerze Mac uruchom iTunes, następnie z menu Plik wybierz Kolekcja domowa > Włącz kolekcję domową. W najnowszych systemach macOS bez iTunes uruchom Preferencje systemowe, następnie wybierz Udostępnianie > Udostępnianie mediów.

  1. Na każdym iUrządzeniu, na którym chcesz mieć udostępnioną muzykę uruchom aplikację Ustawienia, następnie wybierz Muzyka i zaloguj się identyfikatorem Apple ID w sekcji Kolekcja domowa. Od tej pory twoje muzyka będzie widoczna w sekcji Biblioteka, po kliknięciu w Kolekcja domowa.

Jak przesyłać muzykę pomiędzy dwoma iPhone’ami  za pomocą AirDrop

AirDrop to najprostszy sposób na przesyłanie różnych treści pomiędzy dowolnymi komputerami Mac czy iUrządzeniami. Za pomocą AirDrop można przesyłać nie tylko zdjęcia czy pliki tekstowe, ale także muzykę.

Aby przesłać muzykę za pomocą AirDrop:

  1. Uruchom aplikację Muzyka
  2. Znajdź utwór, który chcesz przesłać. Na karcie utworu stuknij w ikonkę z trzema kropkami i wybierz opcję Udostępnij.
  3. Na karcie udostępniania wybierz AirDrop. Z listy urządzeń wybierz iPhone’a na który chcesz przesłać utwór.

Jak udostępnić muzykę na kilku iPhone’ach