Home Artykuły Jak łatwo i skutecznie zablokować YouTube na iPhonie dziecka?
Jak łatwo i skutecznie zablokować YouTube na iPhonie dziecka?

Jak łatwo i skutecznie zablokować YouTube na iPhonie dziecka?

0

Czy Twoje dzieci spędzają zbyt dużo czasu na oglądaniu filmów YouTube? A może boisz się, że dotrą do nieodpowiednich treści? Na szczęście skutecznie zablokowanie YouTube na iPhonie lub iPadzie jest łatwiejsze niż myślisz.

W dzisiejszych czasach dzieci spędzają długie godziny oglądając filmy na YouTube. Nie trzeba być ekspertem od psychologii, by wiedzieć, że to nie jest dla nich dobre. Aby ograniczyć czas jaki dzieci spędzają przed ekranem telefonu, możesz zablokować YouTube na ich iPhonie i iPadzie. Gdy to zrobisz, Twoje dziecko nie będzie mogło uzyskać dostępu do YouTube ani za pośrednictwem aplikacji, ani przy pomocy przeglądarki. Ale zanim to zrobisz, pamiętaj, że w AppStore znajdziesz osobną aplikację YouTube Kids. Ta aplikacja wyświetla wyłącznie treści przyjazne dzieciom. Jeśli jednak Twoje dziecko jest zbyt duże, aby używać YouTube Kids, ale jeszcze nie dość dorosłe, aby używać normalnego YouTube, czego nie chcesz, oto jak możesz go zablokować.

Ogranicz YouTube na iPhonie za pomocą funkcji Czas przed ekranem

Czas przed ekranem to potężna funkcja, która oferuje kilka opcji blokowania aplikacji, i dzięki temu zapewnia pełną kontrolę rodzicielską nad iPhone’m dziecka.

Jak używać Czasu przed ekranem do blokowania YouTube na iPhonie lub iPadzie

Uruchom aplikację Ustawienia i wybierz opcję Czas przed ekranem. Dotknij Ograniczaj treść i prywatność. Teraz przesuń przełącznik w prawo czy opcji Ograniczaj treść i prywatność, następnie wybierz Ograniczenia dotyczące treści. Dotknij Aplikacje i ustaw limit na 12+ lub mniej.

Teraz iPhone będzie wyświetlał tylko aplikacje, których ocena wiekowa wynosi 12 lat i mniej. Ponieważ klasyfikacja wiekowa YouTube to 17+, ta aplikacja zostanie zablokowana. Jeśli aplikacja YouTube jest już zainstalowana na iPhonie, zniknie i stanie się niedostępna. Jeśli nie jest zainstalowana, App Store nie pozwoli go pobrać i zainstalować.

Pamiętaj: wadą tej metody jest to, że wraz z YouTube ukryje również wszystkie inne aplikacje, które mają ocenę 17 i wyższą. Jeśli jednak Twoim celem jest trzymanie dzieci z dala od nieodpowiednich treści, to ograniczenie może być pomocne.

Usuń aplikację YouTube i zablokuj nowe instalacje aplikacji

Inną metodą blokowania YouTube jest usunięcie tej aplikacji z iPhone’a lub iPada dziecka, a następnie ograniczenie możliwości instalacji nowych aplikacji.

Jak usunąć aplikację YouTube na iPhone’a lub iPada i zablokować jej ponowne pobieranie?

Weź iPhone’a dziecka i na ekranie głównym naciśnij i przytrzymaj ikonę aplikacji YouTube, a następnie z menu szybkich akcji wybierz kolejno Usuń aplikację > Usuń aplikację > Usuń.

Teraz uruchom aplikację Ustawienia i kolejno wybierz Czas przed ekranem > Ograniczaj treść i prywatność i upewnij się, że ograniczenia są włączone. Następnie wybierz opcję Zakupy w iTunes i App Store. Dotknij opcji Instalowanie aplikacji i wybierz opcję Nie zezwalaj. Po wykonaniu tej czynności App Store zniknie i stanie się niedostępny na urządzeniu. Dlatego do momentu wyłącznie ograniczenia Ty ani Twoje dziecko nie możecie pobierać żadnych nowych aplikacji. Aby to cofnąć, wykonaj te same czynności, co powyżej, ale wybierz Zezwól.

Zablokuj YouTube w Safari i innych przeglądarkach iPhone’a

Możesz zablokować aplikację YouTube, korzystając z dwóch powyższych metod. Ale to nie wystarczy, bo dziecko może uzyskać dostęp do YouTube przy pomocy Safari lub innej przeglądarki zainstalowanej na iPhonie. Jednak jest na to sposób. Dostęp do YouTube można zablokować także dla przeglądarek.

Jak zablokować YouTube w Safari i innych przeglądarkach na iPhonie lub iPadzie

Uruchom aplikację Ustawienia i wybierz opcję Czas przed ekranem. Ograniczaj treść i prywatność i upewnij się, że funkcja jest włączona. Następnie dotknij Ograniczenia dotyczące treści, a potem Zawartość www. Teraz wybierz Ogranicz witryny dla dorosłych. Ponieważ YouTube nie jest witryną dla dorosłych, domyślnie nie będzie blokowany. Dlatego w obszarze Nigdy nie zezwalaj dotknij Dodaj witrynę, a następnie wpisz https://www.youtube.com i zamknij Ustawienia.

Od tej chwili Twoje dziecko nie może uzyskać dostępu do YouTube w Safari, Chrome, Firefox ani w żadnej innej przeglądarce iOS lub iPadOS. Gdy dziecko wpisze adres YouTube, zobaczy jedynie powiadomienie wyjaśniające, że witryna jest ograniczona. Kliknięcie Zezwól na witrynę internetową poprosi o podanie kodu czasu przed ekranem.

Pamiętaj: po ograniczeniu witryn dla dorosłych zostaje wyłączona możliwość korzystania z prywatnych kart w Safari.

Jak łatwo i skutecznie zablokować YouTube na iPhonie dziecka?

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *