Jailbreak i SIMLOCK z iOS 4.3.3 dla iPhone 4 i 3GS, a także dla iPad i iPod Touch

Jailbreak i SIMLOCK z iOS 4.3.3 dla iPhone 4 i 3GS, a także dla iPad i iPod Touch

13

Metody na wykonanie Jailbreaku na systemie Windows są dwie. Pierwsza polega na aktualizacji oprogramowania zmodyfikowanym softem (Custome firmware iOS 4.3.3), wcześniej przygotowanym przez użytkownika na jego własnym komputerze. Główną zaleta tej metody jest możliwość dużej personalizacji systemu instalowanego do urządzenia. Druga polega już na wykonaniu samego złamania oprogramowania, już działającego systemu w urządzeniu. Przedstawiamy w jaki sposób zrobić Jailbreak na iPhone 4, iPhone 3gS, iPad, oraz ostatnich modelach iPoda Touch na oprogramowaniu iOS 4.3.3. Użytkownicy, którzy posiadają obecnie telefon ze zdjętą blokadą SIMLOCK przy użyciu UltraSn0w, mogą skorzystać tylko z pierwszej metody. Inaczej ich telefony zostaną trwale zablokowane. Jeżeli SIMLOCK nam nie straszny, do wprowadzenia urządzenia w tryb Jailbreak można użyć metody drugiej.

Metoda I. – Sn0wBreeze v2.7.2

W pierwszej kolejności pobieramy plik z oprogramowaniem iOS dla naszego urządzenia. Firmware w wersji iOS 4.3.3 można pobrać z serwisu AppleMobile.pl z działu DOWNLOAD. Następnie pobieramy i uruchamiamy aplikację Sn0wbreeze v2.7.2 lub nowszą. Jest to idealne narzędzie, dzięki któremu nie podwyższymy wersji naszego basebandu, a co za tym idzie już w najbliższym czasie będziemy mogli zdjąć blokadę SIMLOCK przez ultrasn0w, o ile nasze basebandu jest w wersji 01.59.00.

Na pierwszym ekranie wciskamy OK. Następnie klikamy Close Credits.

Na ekranie wyświetlona zostanie wersja oprogramowania, z którą współpracuje dana wersja programu Sn0wbreeze. W tym wypadku jest to system w wersji 4.3.3. Wciskamy niebieski kwadracik ze strzałką. Pojawi się prośba o upuszczenie pliku z oprogramowaniem we wskazane miejsce, bądź wciśnięcie przycisku Browse i wskazanie lokalizacji gdzie wcześniej przez nas pobrany plik z oprogramowaniem, został zapisany.

Wskazujemy plik. W moim wypadku jest to oprogramowanie dla iPad’a.

Rozpocznie się identyfikacja wskazanego pliku. Jeżeli oprogramowanie zostało pobrane prawidłowo, na ekranie pojawi się plansza potwierdzająca. Wciskamy ponownie niebieski kwadracik ze strzałką. Program poprosi nas o wskazanie trybu pracy. Wybieramy Expert Mode i klikamy niebieską strzałkę.

Następnie dwukrotnie klikamy w przycisk General. Zaznaczamy opcje jak na poniższym obrazku. Jeżeli nie posiadamy karty SIM pozwalającej na wykonanie autoryzowanej aktywacji telefonu przez program iTunes, możemy dodatkowo zaznaczyć opcję Activate The iPhone [Hacktivate]. Telefon będzie aktywowany od razu po instalacji oprogramowania. Nie zaleca się jednak korzystania z tej opcji, jeżeli posiadamy autoryzowaną kartę. Wykonanie aktywacji przez program iTunes gwarantuje nam prawidłowe działanie wielu usług, jak na przykład FaceTime.

Klikamy niebieski przycisk. W kolejnej planszy nic nie ruszamy. Ponownie używamy niebieskiego przycisku. Zostaniemy przeniesieni do głównego ekranu. Klikamy dwukrotnie przycisk Builid IPSW. Program rozpocznie pracę z oprogramowaniem iOS. O prawidłowym stworzeniu oprogramowania zostaniemy poinformowani komunikatem.

Plik z oprogramowaniem do wgrania został zapisany na pulpicie. Pobieramy i uruchamiamy aplikację iReb R4. Wybieramy nasz model urządzenia i postępujemy według wyświetlanych wskazówek.

W tej chwili aplikacja iTunes musi być bezwzględnie wyłączona! Na końcu wyświetlony zostanie poniższy komunikat. Teraz uruchamiamy program iTunes.

Trzymając klawisz Shift na klawiaturze komputera, wciskamy przycisk Odtwórz.

Wybieramy plik z pulpitu o nazwie sn0wbreeze_URZĄDZENIE 4.3.3.ipsw. Model urządzenia w nazwie może się różnić w zależności od posiadanego przez nas sprzętu.

Następnie iTunes poinformuje nas o tym, iż wszystkie dane zostaną z niego wymazane i zainstalowane zostanie oprogramowanie. Zgadzamy się klikając ponownie w Odtwórz. Rozpocznie się rozpakowywanie i instalowanie stworzonego przez nas oprogramowania.

Metoda II. – RedSn0w v0.9.6 R16

Pobieramy aplikację RedSn0w 0.9.6b R16 lub nowszą. Klikamy Browse i wskazujemy plik z oprogramowanie iOS 4.3.3 dla urządzenia, w którym chcemy wykonać Jailbreak.

Następnie klikamy Next. Rozpocznie się przygotowywanie aplikacji do pracy. Wyświetlą się opcje, które trzeba wybrać przed rozpoczęciem Jailbreaku. W zasadzie wystarczy, że zostawimy tak jak jest.

Można ewentualnie zaznaczyć Allow BOOT animation i enable multitask gesture. Funkcja ta aktywuje nam animowane logo przy uruchamianiu telefonu, a druga daje obsluge gestami zamiast przyciskiem HOME. Klikamy dwukrotnie Next. Zostaniemy poproszeni o przełączenie telefonu w tryb DFU. Postępujemy zgodnie z wyświetlanymi wskazówkami.

Program rozpocznie proces jailbreak. Po chwili nasz telefon się zrestartuje.

Po wprowadzeniu urządzeń z tryb Jailbreak, uruchamiamy Cydię i instalujemy UltraSn0w, aby zdjąć blokadę SIMLOCK. Oczywiście musimy mieć w telefonie obsługiwany baseband, aby program UltraSn0w zadziałał.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

Comment(13)

 1. Witam,
  posiadam iPhone 4.3.3 baseband 4.10.01 fabrycznie bez simlocka, potem zalozona blokada na orange i znow odblokowany na podstawie kodu IMEI, czy po Jailbreaku nie napotkam żadnych problemów z Simlockiem?

 2. Błąd 21 i następujący po nim 6, najczęściej spowodowane są problemami z akumulatorem. Wiele razy miałem sytuację, w której telefon działał prawidłowo, jednak nie chciał się odtwarzać z powodu baterii. Po wymianie baterii wszystko było ok.

 3. Wlasnie zrobilem na iphone 4 jailbreak pierwsza metoda i wyskakuje mi blad 1604….. Nie wiem co dalej zrobic, moze jakas pomoc ?

 4. Masz SHSH dla 4.3.3? Obecnie aktualny soft dla iP4, to 4.3.5, wiec bez SHSH dla 4.3.3 bedziesz mial problem z instalacją CF. Proponowałbym jednak druga metode dla sofu 4.3.3

 5. Mam iphone 3gs 16gb wersja 4.0.2 z firmware 05.13.04 chciałem podnieść soft do 4.3.3 da radę bez podnoszeni basebandu i blokady telefonu???

 6. Mam iphona 4 4.3.5 z firmware możemy 4.10.01 czy dam radę w ten sposób ściągnąć simlocka telefon jest z sieci Orange uk

 7. Przy odtwarzaniu wyskakuje mi błąd, jakoby oprogramowanie było niezgodne z urządzeniem. ;/
  Mam Iphone 3gs, próbowałem wykonać to kilkukrotnie, za każdym razem bez skutku. A telefon mam nadal zablokowany, z powodu instalacji nowego oprogramowania (wykonanego wcześniej) i odnowionym simlockiem.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *