Home Artykuły Jak zrobić jailbreak GreenPois0n iPhone 4, iPad, iPod i inne untethered
Jak zrobić jailbreak GreenPois0n iPhone 4, iPad, iPod i inne untethered

Jak zrobić jailbreak GreenPois0n iPhone 4, iPad, iPod i inne untethered

61

Chronic Team, to grupa znana z aplikacji GreenPois0n. To ten sam program, na który jeszcze nie tak dawno czekali wszyscy użytkownicy urządzeń z iOS 4.1, by móc wprowadzić swoje zabawki w pełny tryb Jailbreak. Niestety w przed dzień premiery teamowi plany pokrzyżował GeoHot, wydając swoją solucję pod nazwą LimeRa1n. Całe szczeście grupa nie załamała się tą porażką i wydała jako pierwsza pełny Jailbreak untethered dla oprogramowania iOS 4.2.1. Jeżeli nie wiecie jak wprowadzić swoje urządzeń w tryb Jailbreak z iOS 4.2.1, lub po wykonaniu Jailbreaku aplikacją GreenPois0n RC5-2, na ekranie nie pojawiła wam się Cydia, przedstawiamy wam poradnik, jak rozwiązać Wasze problemy.Na wstępie proszę o wszelką dyskusję na temat tego poradnika, na naszym nowo otwartym forum. Specjalny temat dostępny jest TUTAJ

Do wykonania Jailbreaku, będziemy potrzebowali aplikacji GreenPois0n RC5-2. Aplikacja dostępna jest w naszym Download. Poradnik powstał na testowym urządzeniu iPad WiFi 16GB.

Uruchamiamy program.

Wciskamy przycisk Prepare to Jailbreak (DFU). Następnie wyświetli nam się instrukcja przełączania urządzenia w tryb DFU. Postępujemy dokładnie według wskazówek.

W lewym dolnym rogu uaktywni się przycisk Jailbreak!. Wciskamy go.

Po jego wciśnięciu rozpocznie się proces łamania urządzenia.

Na ekranie urządzenia wyświetli się lista wykonywanych komend.

Na ekranie GreenPois0n, pojawi się przycisk Quit.

Urządzenie się zrestartuje. Na ekranie telefonu, tabletu lub odtwarzacza pojawi się ikona Loader. Łączymy się z siecią WiFi i ją uruchamiamy.

Pojawi się opcja pozwalająca na instalację instalatora Cydia. Uruchamiamy ją, pobieramy plik i cieszymy się z w pełni złamanego urządzenia.

Cydia nie chce się pobrać i zainstalować? Nie ma ikony Loader na ekranie?

GreenPois0n RC5-2, to wciąż wersja beta. Choć działa sprawnie, to zdarzają się drobne błędy przy załadowaniu Loadera. Kolejnym problemem są przeciążone serwery, z których pobierany jest instalator Cydia. Jeżeli po wykonaniu Jailbreaka, na waszym pulpicie nie ma ikony Loader, lub macie problem z pobraniem i zainstalowaniem Cydii, możecie ją zainstalować ręcznie przy użyciu aplikacji RedSn0w 0.9.6rc7b lub nowszej. Program jest do pobrania z naszego Download.

Uruchamiamy RedSn0w

Klikmay Browse i wskazujemy plik z oprogramowaniem 4.2.1 dla naszego urządzenia.

Następnie wciskamy Next.

Rozpocznie się patchowanie oprogramowania.

Zostawiamy zaznaczoną tylko opcję Install Cydia.

Wciskamy Next.

Ponownie Next. Uruchomi się instrukcja procedury przełączania urządzenia w tryb DFU. Postępujemy według wyświetlanych wskazówek.

Rozpocznie się proces ponownego jailbreakowania i instalowania Cydii. Ten pierwszy nie będzie miał wpływu na Jailbreak wykonany przez GreenPois0n. Nasze urządzenie wciąż będzie odblokowanie untethered.

Koniec. Na ekranie pojawi się zainstalowana już Cydia.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.