Home Artykuły Jailbreak i SIMLOCK iPhone, iPod, iPad z softem 5.0.1
Jailbreak i SIMLOCK iPhone, iPod, iPad z softem 5.0.1

Jailbreak i SIMLOCK iPhone, iPod, iPad z softem 5.0.1

47

Do wprowadzenia naszego urządzenia w tryb jailbreak potrzebny jest zainstalowany program iTunes na komputerze (do pobrania z http://appple.com/itunes), urządzenie z zainstalowanym oprogramowanie iOS5 w wersji 5.0.1, program RedSn0w w wersji redsn0w 0.9.10b4 lub nowszy (do pobrania http://blog.iphone-dev.org/tagged/redsn0w) i optymalnie dostęp do Internetu przez WiFi.

Instrukcja działa na urządzeniach wyposażonych w procesor A4 oraz iPhonie 3GS i iPodzie Touch 2G.

Jak zaktualizować oprogramowanie?

Aktualizacja oprogramowania jest bardzo prosta. Podłączamy nasz iSprzęt do komputera przewodem USB znajdującym się w zestawie. Uruchamiamy wcześniej zainstalowany program iTunes. W programie znajdziemy przycisk Odtwórz.

Program sprawdzi na serwerze Apple najnowszą dostępna aktualizację dla naszego urządzenia. Następnie przedstawi nam informacje dotyczące zmian w nowym oprogramowaniu oraz przedstawi warunku korzystania z aktualizacji. Klikamy następne i akceptujemy wyświetlone komunikaty. Rozpocznie się pobieranie pliku z aktualizacją oprogramowania na dysk naszego komputera. Nowy system iOS zajmuje na dysku nawet 700 megabajtów, więc na plik musimy trochę poczekać. Czas pobierania aktualizacji jest uzależniony od łącza, którym dysponujemy. Po pobraniu pliku aktualizacja zacznie się automatycznie instalować.

Jak wykonać Jailbreak?

Pobieramy najnowszą wersję aplikacji RedSn0w znalezionej pod wcześniej podanym adresem. Obecnie aktualną wersją jest RedSn0w 0.9.10b4. Uruchamiamy program i wciskamy przycisk Jailbreak

W kolejnym oknie klikamy Next. Rozpocznie się procedura przełączania urządzenia w serwisowy tryb DFU. Postępujemy zgodnie z wyświetlonymi wskazówkami.

Najpierw 5 sekund trzymamy klawisz HOME (ten pod ekranem). Następnie przez 10 sekund trzymamy przycisk HOME i POWER (ten od włączania) przez 10 sekund. Po tym czasie nie puszczając klawisza HOME, zwalniamy klawisz POWER i tak przez około 15 sekund do wykrycia urządzenia. Jeżeli nie uda się wam za pierwszym razem, nie martwicie się.

Wciskamy OK., klikamy Next i rozpoczynamy procedurę od nowa – aż się uda.

Kolejnym krokiem jest wybranie instrukcji, które chcemy, aby program RedSn0w wykonał. Tutaj w zależności od modelu urządzenia funkcji będzie więcej lub mniej. W przypadku iPhone’a 4 do wyboru są 4. Nas interesuje tylko Install Cydia.

Pozostałe omówione zostały w części na temat zdejmowania blokady SIMLOCK. Zaznaczamy Install Cydia i klikamy Next. Program rozpocznie pracę z urządzeniem. Na jego ekranie wyświetli się ikona dysku, a następnie kod procedury wprowadzania sprzętu w tryb jailbreak. Po zakończeniu procedury telefon się zrestartuje i pojawi się ekran LockScreen. Urządzenie można odłączyć i cieszyć się w pełni odblokowanym systemem.

Zdejmowanie blokady SIMLOCK

Uwaga! Nieumiejętne ściąganie blokady SIMLOCK może bezpowrotnie uszkodzić twój iPhone! Obecnie możliwość zdjęcia blokady SIMLOCK dostępne jest jedynie w modelu 3GS (jednak niewyprodukowanym później niż w 28 tygodniu 2011 roku), oraz w iPhonach 4 bez podniesionej wersji basebandu, posiadając zainstalowaną wersję 01.59.00. W przypadku modelu 3GS by zdjąć blokadę SIMLOCK należy zainstalować oprogramowanie basebandu w wersji 06.15.00 pochodzącej z iPada. Do tego służy również program RedSn0w. Zanim jednak zaczniemy instalować basebandu, bezwzględnie trzeba sprawdzić datę produkcji naszego iPhona 3GS! Najprościej będzie to zrobić aplikacją iPhone Checker. Program można znaleźć na stronie http://AppleMobile.pl w dziale Download – Inne.

W okno Enter Serial Number Here wpisujemy numer seryjny urządzenia. Można go znaleźć po przejściu w menu Ustawienia – Ogólne – To urządzenie – Numer seryjny.

Po wpisaniu numer wciskamy Check SN. Po chwili program zmieni kolor na zielony – wtedy możemy ściągać blokadę tym sposobem, lub na czerwony – wtedy instalacja basebandu od iPada grozi bezpowrotnym uszkodzeniem telefonu!

W przypadku gdy nasz iPhone 3GS jest starszy niż z 28 tygodnia 2011, możemy instalować basebandu. W tym celu ponownie wykonujemy jailbreak programem RedSn0w. W momencie, w którym należy wskazać instrukcje do wykonania, odznaczamy wszystkie ptaszki, a zaznaczamy jedynie Install basebandu iPad.

Reszta kroków wygląda jak wcześniej przy wprowadzaniu urządzenia w tryb jailbreak. Baseband zostanie zainstalowany, a urządzenie wykona restart. Następnie łączymy nasz telefon z WiFi i uruchamiamy Cydię. Po pierwszym uruchomieniu i przeładowaniu danych program wyłączy się. Uruchamiamy ponownie i czekamy na pobranie informacji o aktualnej lisćie plików z repozytorium. Na wyświetlone pytanie odpowiadamy User. Następnie przechodzimy do funkcji Search i w wyszukiwarce znajdujemy program UltraSn0w. Program instalujemy przez dotknięcie przycisku Install, a następnie Confrim. Po instalacji telefon się zrestartuje. Blokada została zdjęta – można korzystać z dowolnej sieci komórkowej.

Co zrobić jeżeli?

Jeżeli po zainstalowaniu UltraSn0w telefon w dalszym ciągu nie łapie zasięgu, a karta na pewno jest aktywna i jesteś w miejscu, w którym na pewno jest zasięg, to zainstaluj basebandu od iPada od nowa.

Jeżeli oddajesz telefon do serwisu na gwarancję, przywróć mu ustawienia fabryczne przez odtworzenie oprogramowania – znikną ślady jailbreaku. Uwaga! Nie zniknie nam wersja basebandu 06.15.00. Instalacja tej wersji basebandu może wiązać się z utratą praw gwarancyjnych.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

Comment(47)

 1. Witam,

  Mam iphone 3gs wersje 5.0.1 firmware modemu 05.16.05 jak ściągnąć simlocka z niego.
  Czy da się tym opisanym wyżej sposobem

 2. czy wgrywając 0.9.10b4 zaktualizuje się również baseband? obecnie mam 5.16.5, obawiam sie zmiany z powodu problemów z GPS. jezeli ktos juz zrobil ten JB i wszystko dziala prosze o info.

  pozdrawiam

 3. Michal, Da sie ae musisz: sprawdzic po numerze seryjnym jaki maz baseband, jezeli stary, to wgrywasz baseband od ipada redsnolem i uzywasz ultrasonol.

  Artur, jezlei nie zaznaczysz wgrywania basebandu to sie nie wgra. Problemow z GPS juz nie ma.

  Michal. Nie ma.

  Piotr. Dzieki :]

 4. Dzięki Michał za pomoc i wyjaśnienia. Ostatnie pytanie już, czy po wgraniu BB z Ipada do Iphone 3GS jest możliwe późniejsze archiwizowanie, przywracanie stanu przez itunes? Oraz same aktualizacje? Czy będę skazany już na zawsze do używania „custom romów”? Wyczytałem to na jakimś forum.
  Przepraszam za tyle pytań, właśnie przesiadłem się z androida, jeszcze nie wszystko ogarniam. Rootowanie andka było dla mnie jakieś łatwiejsze, tu mam po prostu stracha.
  Z góry dzięki za odpowiedź, to już moja ostatnia wątpliwość;)

 5. @ Michał Gruszka,
  chyba nie do końca nie ma problemów z GPS na basebandzie 06.15.00. Po aktualizacji antena się włącza ale nie łączy z satelitą, w ogóle nie odnajduje sygnału…

 6. Są jeszcze jakies problemy z tym bb? :> w ogole czy ktos by mogl wypisac wysztskie utrudnienia? bo nie wiem czy isc w to na swoim 3gs…

 7. Czesc Michal znow mam problem :/ zaktualizowalem mojego 3gs do wersji 5.0.1 zrobilem wszystko tak jak pisze , karte czyta a nie znajduje sieci, szuka i po jakims czasie wyskakuje brak sieci. Mozesz mi cos podpowiedziec? dodam ze jak robilem jajbreaka to wszystko poszlo jak po masle a jak basebanda to wyskakuje error i moze to to ???

 8. wyskakuje taki komunikat : Mounting rotfs as ready-only…
  ERROR!
  AppleBCMWLANCore::handleIOKitBusyWatchdogTimeout(): Error, no successful firmware download after 60000 ms!! Giving up…

 9. musisz zrobic restore do 5.0.1 i ponownie jb na czystym sofcie, bez zadnego przywracania kopii. Podczas JB zaznacz koniecznie opcje instalacji basebandu od iPada (trzeba go ponownie przeinstalowac). Potem tlyko ultrasn0w i bedzie latać.

 10. chyba cos spiepszylem bo teraz wogole nic nie moge zrobic pod kablem telefonu mi nie wykrywa a mialem ten sam blad co cyc prosze o pomoc

 11. zrobilem restor i dalej jest ten blad ERROR!
  AppleBCMWLANCore::handleIOKitBusyWatchdogTimeout(): Error, no successful firmware download after 60000 ms!! Giving up?

 12. mam ten sam problem Mounting rotfs as ready-only?
  ERROR!
  AppleBCMWLANCore::handleIOKitBusyWatchdogTimeout(): Error, no successful firmware download after 60000 ms!! Giving up?

 13. czesc Michal, a mozes troche jasniej mi to przedstawic?

  Rozumuje to tak ze mam zresetowac go w dfu i odtworzyc w itunes z ustawieniami fabrycznymi??

 14. Michal udalo mi sie bardzo Ci dziekuje 😀 jeszcze jedno pytanie utracilem liste kontaktow czy moge go odtworzyc z kopi zapasowej??? zeby wrocily kontakty i zdjecia?

 15. posiadam iPhona 3GS z wersją softu 3.1.2, wyprodukowany w 39 tygodniu 2009r. Chciałbym uaktualnić go do wersji 5.0.1. Podczas instalacji oryginalnej nowej wersji softu przez iTunes pojawia się błąd 3194. Przejrzałem fora dyskusujne. Zgodnie z zaleceniami sprawdziłem, czy w pliku hosts nie mam wpisu dotyczącego gs.apple.com. Był taki wpis. Usunąłem go ale nadal podczas próby instalacji pojawia się ten sam problem. Czy ktoś jest mi w stanie doradzić jak zlikwidować ten błąd?

 16. Mnie sie udalo ale powiem szczerze ze dziwnie lata moj iphon, tzn dziala z opoznieniem , muli sie, nie dziala gg i nie dziala GPS. Nniknela mi polowa zdjec i kontaky :/ Moze cos zle zrobile??

 17. Kubson zrob tak : przelacz w DFU podlacz kabel i w itunes zrob restore, jak Michal wyzej napisal iphon bedzie czysty na fabrycznych ustawieniach, wtedy wgraj basebanda od ipada. Ja tak zrobilem i smiga 🙂

  Pozdrawiam

 18. Witam,
  Zaktualizowalem iPhona do wersji 5.0.1 i pozniej odpalilem redn0wa 0.9.10.b5c. Kiedy mialem zaznaczone obie opcje „install Cydia” i „Install iPad Baseband” program sie wywalal. Wiec po kolejnym uruchomieniu zaznaczylem tylko „install iPad Baseband”. Proces przebiegl poprawnie ale nie mam Cydii. Kiedy probuje odpalić ponownie redsn0wa, program krzyczy „the device is already pwned with a bootrom exploit”. Jak teraz zainstalować samą Cydię?

 19. czesc Michal mam pytanie. Iphone 4s przywieziony z Angli jeszcze nieaktywowany , da sie go zrobic tak zeby nikt go nierozpozna, nie namierzy??

  i drugie pytanie , jesli Iphon jest aktywowany , znaleziony 😛 czy da sie go zrobic tak zeby go nikt nie znalazl??
  Odpisz prosze
  Pozdrawiam Cyc

 20. witam mam problem z ponownym zainstalowaniem basebandu
  nie mam zasiegu i chciałem wgrać od nowa wszystko
  sam jailbreak wgrywa sie ok ale jak zaznacze do tego że chce bb to pisze że redsnow must exit now (allowcate 233) jakoś tak było
  prosze powiedzcie co moge zrobić??pozdrawiam

 21. Witam, postępowałem zgodnie z instrukcją i doszedłem do etapu, w którym trzeba odpalić cydię. Włączyłem pierwszy raz – tylko mignęła (zgodnie z instrukcją), ale drugi, trzeci i n-ty raz dokładnie tak samo… na ćwierć sekundy pojawia się jakieś okienko i natychmiast wraca do menu. Co mam dalej robić? Pozdr.

 22. Zapomniałem dodać, że podobnie dzieje się z Safari. Odpalam, wyświetla się przez sekundę-dwie i wraca do głównego menu…

 23. Jaka masz wersje ios? Jezeli prawidlowa to musisz zrobic restore i od nowa jb. Stawiam ze jb robiles na telefonie ktory juz troche uzywales i miales w nim jakies dane?

 24. hej!Posiadam Iphona 3GS, postąpiłem zgodnie ze wskazówkami na tym forum, obyło się bez żadnych errorów i dalej nici tzn jest brak sieci…wgrałem raz jeszcze basebanda z Ipada i nic. Zrobiłem restore na DFU w itunes (wczytał całe oprogramowanie od nowa)zainstalowałem basebanda a później jailbrake z cydia i nic nie pomogło. Może dodam że po kupnie telefonu z allegro nieświadomie podłączyłem do Itunes i upgradował do os5.1 z basebandem 05/16/05. Proszę o pomoc, czy w dalszym ciągu jest szansa na sciągnięcie simlocka i jak tego dokonać? z góry wielkie dzięki za podpowiedzi.

 25. W tej chwili masz jaki soft? 5.0.1, czy 5.1? Jeżeli masz 5.0.1 to mozesz zrobic trwaly JB, a jezeli 5.1 to tlyko na uwiezi – odpowiednie narzedzie masz tutaj – https://sites.google.com/a/iphone-dev.com/files/home/redsn0w_win_0.9.10b6.zip?attredirects=0&d=1

  Nie jestem pewien czy jest już ultrasn0w, który potrafi zdjac simlocka z 3gs na wersji 5.1. Jeżeli masz 5.1 to proponuje zejsc do softu 5.0.1, chyba ze nie masz SHSH, to przy uzyciu iREB i iTunes wgraj soft 4.1, nastepnie wykonaj JB z iPadem i zainstaluj z Cydii ultrasn0w. Wtedy bedzie dzialac na pewno.

 26. Dzięki za odpowiedź. W tej chwili mam softa 5.1. Zdaje się że mam SHSH (przed zrobieniem jailbrake zrobiłem save SHSH blobs i mam to w takim pliku: 1073039078668-iPhone2,1_5.1_9B176 )o to chodzi tak?jeszcze jak mam zrobić to zejście do softu 5.0.1? oczywiście mogę poszukać ale z czystego lenistwa pytam 🙂
  Jeszcze raz wielkie dzięki za odp.

 27. Witam was czy ktoś mi może powiedzieć czy da się ściągnąć simlocka z iPhone 4 jest z nielegalnego źródła proszę o pomoc ?!a jeszcze jedno czy to samo da się zrobić z oporem czekam na odpowiedz i z góry dziękuje

 28. Witam, zrobilem jailbreak i zdjolem simlock-a zgodnie z instrukcją powyżej, wszystko poszło dobrze z tym że teraz mój Iphone 3gs wyłącza się sam czasami. Iphone jest przywieziony z USA.

  1. JB raczej nie ma tu nic do tego. Chyba, żę poinstalowałeś jakieś dodatkowe niekompatybilne dodatki. Dla pewności zrób całą procedurę od nowa. Ja mimo wszystko stawialbym, że akumulator ci sie „kończy”, albo masz problemy z układem ładowania.

 29. Dzięki, spróbuję jeszcze raz od początku wykonać całą procedurę od nowa. Wygląda, że Iphone się ładuje a na baterii trzymał przed wysłaniem do mnie 1-2 dni. Czy sprawdzenie stanu baterii softem np.Battery Level jest wystarczające, a może jest jakiś inny fizyczny sposób sprawdzenia jej.

 30. Witam, mam iphone 3gs soft 5.1.1 baseband 05.16.05 i simlock na jakas francuska siec dodam ze telefon jest z 50 tygodnia 2011 wiec ta nowsza wersja czy moge cos z tym zrobic czy na razie pozostaje uzywanie jako ipod ???

 31. jeżeli idzie o shsh blobs w iphone i ipad to sposoby są na to nieco bardziej zaawansowane – download.net.pl/shsh-blobs-iphone-i-ipad/n/9058/ trzeba samodzielnie przetesować bowiem tego typu rozwiązania sprawdzają się na wybranych modelach.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *