Home Artykuły Jak zrobić Jailbreak iPhone 4S i iPad 2 (A5) [Mac] [Win]
Jak zrobić Jailbreak iPhone 4S i iPad 2 (A5) [Mac] [Win]

Jak zrobić Jailbreak iPhone 4S i iPad 2 (A5) [Mac] [Win]

7

Kilka godzin temu otrzymaliśmy kolejne narzędzie do wprowadzania urządzeń w tryb jailbreak – tym razem przeznaczone dla urządzeń wyposażonych w procesor A5 (iPad 2, iPhone 4S). Program Absinthe jest chyba najprostrzym narzędziem tego typu, jakie dotychczas zostało stworzone. Od użytkownika wymaga tylko podłączenia urządzenia z prcoesorem A5, wciśnięcie klawisza Jailbreak i… tyle. Żadnego ręcznego przełączania w tryb Jailbreak itp.

Aktualizacja: 22.01.2012

Dodano wersję dla komputerów z Windows

Podłączamy nasze urządzenie z wcześniej zainstalowanym oprogramowaniem iOS5 (5.0.1!). Oprogramowanie nie musi być „czyste”. Przeprowadziłem operację na systemie, który używam od momenty pojawienia się oficjalnie iOS5.0.1.  Gdyby sprzęt zostanie wykryty, jego nazwa ostanie wyświetlona w aplikacji. Klikamy przycisk Jailbreak.

Rozpocznie się praca z urządzeniem.

W tym czasie iUrządzenie wyświetli komunikat o zerowaniu i się zrestartuje. Proszę się nie martwić wszystkie dane w nim zostaną zachowane.

Gotowe, nasze urządzenie posiada zainstalowaną aplikację Absynthe. Uruchamiamy ją.

Następnie sprzęt się zrestartuje, a na jego ekranie pojawi się ikona Cydii. Gotowe.

Problemy:

Jeżeli po dotknięciu ikony Absinthe otrzymacie komunikat ?Error establishing a database connection?, wystarczy wejść  do Ustawień i włączyć VPN. Po chwili wyświetli się  informacja o błędnej konfiguracji, ale po chwili na ekranie pojawi się Cydia. Powodzenia!

Aktualizacja:

Dla Windows program można pobrać ze strony: http://cache.greenpois0n.com/dl/absinthe-win-0.2.zip

Procedura wygląda identycznie.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

Comment(7)

  1. Czy komuś to działa bo u mnie po 15min gdzie na ekranie miałem napis „Trwa zerowanie” aplikacja absinthe zawiesza się i zamyka.

  2. wlasnie zrobilam. mi działa. szybko i wlasciwie nic nie musialam robic. samo sie zrobiło.
    boje się tylko, bo kolega z iphonem 4 mowil mi, ze cydia blokuje czasami inne aplikacje typu facebook, facebook messanger czy moi znajomi. mam nadzieje ze na moim 4S nic nie bedzie sie blokowało. póki co wszystko działa. jak sie zmieni to napisze…

  3. ja po pdlaczeniu do kompa i wlaczeniu programu mam komunikat
    przepraszam podłączone urządzenie nie jest obsługiwane
    „sorry the attached device is not supported” co robic

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *