Home Artykuły Jak zrobić Jailbreak iPhone 4S i iPad 2 (A5) [Mac] [Win]
Jak zrobić Jailbreak iPhone 4S i iPad 2 (A5) [Mac] [Win]

Jak zrobić Jailbreak iPhone 4S i iPad 2 (A5) [Mac] [Win]

7

Kilka godzin temu otrzymaliśmy kolejne narzędzie do wprowadzania urządzeń w tryb jailbreak – tym razem przeznaczone dla urządzeń wyposażonych w procesor A5 (iPad 2, iPhone 4S). Program Absinthe jest chyba najprostrzym narzędziem tego typu, jakie dotychczas zostało stworzone. Od użytkownika wymaga tylko podłączenia urządzenia z prcoesorem A5, wciśnięcie klawisza Jailbreak i… tyle. Żadnego ręcznego przełączania w tryb Jailbreak itp.

Aktualizacja: 22.01.2012

Dodano wersję dla komputerów z Windows

Podłączamy nasze urządzenie z wcześniej zainstalowanym oprogramowaniem iOS5 (5.0.1!). Oprogramowanie nie musi być „czyste”. Przeprowadziłem operację na systemie, który używam od momenty pojawienia się oficjalnie iOS5.0.1.  Gdyby sprzęt zostanie wykryty, jego nazwa ostanie wyświetlona w aplikacji. Klikamy przycisk Jailbreak.

Rozpocznie się praca z urządzeniem.

W tym czasie iUrządzenie wyświetli komunikat o zerowaniu i się zrestartuje. Proszę się nie martwić wszystkie dane w nim zostaną zachowane.

Gotowe, nasze urządzenie posiada zainstalowaną aplikację Absynthe. Uruchamiamy ją.

Następnie sprzęt się zrestartuje, a na jego ekranie pojawi się ikona Cydii. Gotowe.

Problemy:

Jeżeli po dotknięciu ikony Absinthe otrzymacie komunikat ?Error establishing a database connection?, wystarczy wejść  do Ustawień i włączyć VPN. Po chwili wyświetli się  informacja o błędnej konfiguracji, ale po chwili na ekranie pojawi się Cydia. Powodzenia!

Aktualizacja:

Dla Windows program można pobrać ze strony: http://cache.greenpois0n.com/dl/absinthe-win-0.2.zip

Procedura wygląda identycznie.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.