Home Artykuły Jak dodać urządzenie do konta developerskiego i wgrać iOS 5?
Jak dodać urządzenie do konta developerskiego i wgrać iOS 5?

Jak dodać urządzenie do konta developerskiego i wgrać iOS 5?

1

Internetowe serwisy technologiczne są pełne recenzji najnowszego oprogramowania iOS 5 dla mobilnych urządzeń Apple. Niestety z udostępnionej wersji beta mogą skorzystać jedynie wybrańcy – developerzy Apple, którzy wykupili akredytację, umożliwiającą dodanie urządzenia do programu developerskiego. Wszystkie te informacje na temat nowości w sofcie oznaczonym 5.0 sprawiają, że wszystkim fanom Apple zaczyna brakować cierpliwości. Istnieje jednak prosty, choć niestety nie darmowy sposób, aby nowym oprogramowaniem iOS 5.0 cieszyć się już dziś. Przedstawiamy metodę, jak wprowadzić nasze urządzenie do programu developerskiego, a także skąd pobrać odpowiednią wersję progrmau iTunes i pliki z softem do wszystkie urządzeń Apple.

Możliwości iOS5

Dodaj urządzenie do programu dev

Instalacja oprogramowania nie jest niczym trudnym. Można ją wykonać na każdym urządzeniu. Jednak problemem jest aktywacja. Bez niej nasz telefon posłuży co najwyżej jako iPod. By móc aktywować produkt z oprogramowaniem developerskim iOS5, należy wykupić akredytację dla developera, lub… skorzystać z usług developera, który doda nasz telefonu, tablet, czy odtwarzacz do swojego konta. Oferty developerów z tego typu propozycjami można znaleźć na Allegro. My postanowiliśmy sprawdzić ofertę użytkownika – nowak_michas, którą można znaleźć na Allegro pod tym linkiem. Kupiliśmy 2 sloty dla urządzenia iPad i iPhone 3GS. Sprzedawca już po kilku minutach od wpłaty potwierdził, że nasz sprzęt jest gotowy na przyjęcie oprogramowania iOS5 :-). Świetna obsługa, którą możemy szczerze polecić.

Instalacja iOS 5

Zainstalowanie oprogramowania iOS5 możliwe jest na specjalnie skompilowanej przez producenta wersji iTunes, oznaczonej numerkiem 10.5. Program ten dostępny jest obecnie tylko na zewnętrznych serwerach. Aktualna wersja na stronie Apple, to 10.3.1. Oprogramowaniem iTunes w wersji 10.5 jest dostępne pod tym linkiem. Jest to program posiadający tylko anglojęzyczny interfejs. Mac userzy mogą pobrać iTunes 10.5 dla swojego systemu stąd.

Skąd pobrać oprogramowanie?

Ważne!

  1. Z oprogramowaniem iOS5 instalowany jest nowy baseband
  2. Właściciele 3GS z basbandem od iPada muszą czekać na narzędzia do tworzenia Custome Firmware. Nie uda im się prawidłowo zainstalować iOS5!
  3. Przed instalacją iOS5 wyczyść plik host z danych do serwera saurika, inaczej wywali błąd 3194
  4. Do instalacji iOS5 na Apple TV2G NIE jest potrzebne dodanie urządzenia do konta developera!
Device UDID: 4315de85132a157ea21fa9f596ee5bd664cb17db
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

Comment(1)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.