Greenpois0n RC6 – robimy jailbreak AppleTV 2G

Greenpois0n RC6 – robimy jailbreak AppleTV 2G

3

Chronic Dev Team ostatnimi czasy bardzo mnie zaskakuje dotrzymywaniem swojego słowa. Team, który do tej pory był znany raczej z tego, że więcej gadał niż robił, wydał kolejną wersję swojej aplikacji Greenpois0n, potrafiącą wprowadzić urządzenia z oprogramowanie iOS 4.2.1 w pełny jailbreak untethered. Greenpois0n RC6 względem poprzedniej wersji zyskał kilka drobnych poprawek oraz obsługę AppleTV 2G.

Program Greenpois0n RC6 jest do pobrania z naszego działu Download. Uruchamiamy GP RC6. Pojawi się informacja o tym, że po wykonaniu JB na AppleTV 2G, należy odczekać na załadowanie ramdiska. Wciskamy Tak. Następnie wciskamy przycisk Prepare to Jailbreak (DFU).

Rozpocznie się procedura przełączania urządzenia w tryb DFU. AppleTV 2G podłączamy przewodem do komputera i w odpowiednim momencie trzymamy na pilocie przycisk MENU i Play w kierunku urządzenia.

Najpewniej za pierwszym razem aplikacja pokaże aby spróbować jeszcze raz. Jednak Windows rozpocznie instalację sterownika od DFU. Po wciśnięciu przycisku, który pozwoli na ponowne wprowadzenie urządzenia w DFU, GreenPois0n automatycznie już wykryje urządzenie w tym trybie i pozwoli na Jailbreak.

Wciskamy przycisk Jailbreak!

Po chwili pojawi się komunikat o finalizacji.

Nie odłączamy jednak urządzenia przez co najmniej minutę! Następnie odłączamy sprzęt i podłączamy do telewizora.W menu aTV pojawi się nowa funkcja – greenpois0n.

Wybieramy opcję Inject Software.

Następnie wskazujemy Cydia Payload.

Rozpocznie się instalacja instalatora na wzór Cydii, o nazwie nitoTV. AppleTV się zrestartuje. Nowa funkcja będzie dostępna zamiast greenpois0n.

Miłęj zabawy 🙂

Oceń post
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

Comment(3)

  1. i co dalej po zainstalowaniu? mam teraz zainstalowny progra NitoTV ale co dalej moge z tym zrobic ?
    prosze o pomoc

  2. O możliwościach nitoTV napiszę w wolnej chwili. Ale można na przykład uruchomić przeglądarkę www, lub serwer VNC, odtwarzac filmy dvd itd, modyfikowac wygląd ATV lub zmienic obrazki wygaszacza.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *