Home Newsy iPhone X ukryje powiadomienia kiedy na ekran spojrzy obca osoba
iPhone X ukryje powiadomienia kiedy na ekran spojrzy obca osoba
0

iPhone X ukryje powiadomienia kiedy na ekran spojrzy obca osoba

0

Jeśli wierzyć w najnowsze doniesienia odnoszące się do jednej z testowych wersji oprogramowania iOS 11, nieudostępnionej jeszcze deweloperom, można przyjąć, że iPhone X będzie wyposażony w wiele tylko jemu dedykowanych funkcji. Część z nich korzystać będzie z dobrodziejstw jakie niesie ze sobą technologia Face ID i tak ma być właśnie w przypadku najnowszego znaleziska.

W kodzie jednej z aktualizacji systemu iOS 11 znajduje się bowiem zapis, zgodnie z treścią którego iPhone X automatycznie ukryje powiadomienia na ekranie jeśli spojrzy na niego obca, nieautoryzowana w Face ID osoba. Opcja ta dostępna ma być z poziomu menu systemowych ustawień, gdzie będzie można ją aktywować.

Funkcja ma również działać w sytuacji, w której ktoś obcy będzie starał się dostrzec coś na ekranie naszego urządzenia patrząc nam przez ramię. Jeśli wyświetlane wówczas będą powiadomienia systemowe, to zostaną one szybko ukryte. Ciekaw jestem jak działać to będzie w praktyce.

Póki co jednak nie wiadomo, czy opcja ta zostanie oddana do użytku wraz z premierą rynkową iPhone’a X, czy trzeba będzie na nią poczekać do jednej z kolejnych aktualizacji oprogramowania

Źródło: Softpedia

 

iPhone X ukryje powiadomienia kiedy na ekran spojrzy obca osoba

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)