iPhone ze wsparciem dla Apple Pencil dopiero w 2019 roku

iPhone ze wsparciem dla Apple Pencil dopiero w 2019 roku

0

Już przy okazji debiutu iPada Pro i dedykowanego mu akcesorium w postaci rysika pojawiły się pytania kiedy ten ostatni obsłuży mniejszy ekran iPhone’a. Wówczas spekulowano, iż Apple pracuje nad takim rozwiązaniem i już niedługo ujrzy ono światło dzienne. Niestety wbrew oczekiwaniom nie nastąpiło to w tym roku wraz z debiutem nowych modeli jabłkowych smartfonów.

Najnowszy raport opublikowany przez południowokoreański serwis The Investor zakłada, że na Apple Pencil dla iPhone’a poczekamy jeszcze dwa lata. Kalifornijska firma ma już pracować nad takim rozwiązaniem, choć będzie się ono różnić od tego z jakim mamy do czynienia w przypadku iPada Pro.

Rysik pozwalający obsłużyć mniejsze urządzenie zostanie wyposażony bowiem w superkondensator, co pozwoli wyeliminować z konstrukcji ekranu dodatkową powłokę. Swoją drogą ciekaw jestem jak zostanie przyjęty iPhone w komplecie ze stylusem przez użytkowników jabłkowych urządzeń jeśli doniesienia o debiucie tego akcesorium są prawdziwe. Przeciwny stosowania rysika do obsługi małych ekranów był również sam Steve Jobs.

Źródło: The Investor

 

iPhone ze wsparciem dla Apple Pencil dopiero w 2019 roku

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *