Home Newsy Na dostawy iPhone’a X możemy poczekać nawet do 2018 roku
Na dostawy iPhone’a X możemy poczekać nawet do 2018 roku
0

Na dostawy iPhone’a X możemy poczekać nawet do 2018 roku

0

W temacie dostępności iPhone’a X zaraz po jego debiucie rynkowym robi się coraz goręcej, a wraz z kolejnymi raportami spada poziom optymistycznego nastawienia. Do informacji o dość mocno ograniczonej ilości jabłkowego flagowca tuż po premierze w sklepach zdążyliśmy się już przyzwyczaić lecz nikt nie chciał zakładać aż tak pesymistycznego scenariusza jaki przedstawiono w jednej z ostatnich publikacji.

Jej autorem jest firma Yuanta Investment Consulting i zatrudniony w niej analityk Jeff Pu, który uważa, że Apple do końca tego roku wyprodukuje jedynie 36 milionów egzemplarzy iPhone’a X. To jeszcze mniej niż wcześniejsze założenia tej samej osoby.

Tygodniowo fabryki mają dostarczać jedynie 400 tysięcy sztuk smartfona, co wróży bardzo poważne przestoje w jego dostawach. Autor raportu uważa, że część nabywców nowego produktu będzie zmuszona czekać na jego wysyłkę nawet do przyszłego roku. Do takiego stanu rzeczy doprowadziła rzekomo bardzo ciężka w produkcji kamera TrueDepth oraz system rozpoznawania twarzy 3D od firmy Xerox.

Dostawcy tychże elementów konstrukcji starają się w miarę możliwości zwiększać produkcję lecz nadal nie są w stanie robić tego na skalę masową. Efektem jest oczywiście mocno ograniczona ilość kompletnych urządzeń gotowych do sprzedaży.

iPhone X trafi na półki sklepowe już 3 listopada, choć zamówienia na niego będzie można składać już tydzień wcześniej 27 października. Ciekaw jestem jaki będzie czas oczekiwania na realizację zamówienia.

Źródło: MacRumors

 

Na dostawy iPhone’a X możemy poczekać nawet do 2018 roku

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)