Home Newsy iPhone X z baterią większą niż model 8 Plus
iPhone X z baterią większą niż model 8 Plus
0

iPhone X z baterią większą niż model 8 Plus

0

Flagowy model iPhone’a wciąż czeka na swoją rynkową premierę, która datowana jest na dzień 3 listopada. Przedsprzedaż jednak w Polsce ruszy 27 października o godzinie 8:01. Przynajmniej taka informacja widnieje na stronie Apple poświęconej temu urządzeniu. Dzięki raportowi firmy TENAA wiadomo o nim ciut więcej.

TENAA to pochodząca z Chin agencja zajmująca się certyfikowaniem, która w swojej dokumentacji zdradziła parę szczegółów dotyczących specyfikacji technicznej iPhone’a X. W zapisach znalazły się informacje o pamięci operacyjnej RAM i baterii, która jak się okazuje jest pojemniejsza niż ta montowana w iPhone 8 Plus.

Flagowiec z tego roku będzie pracował ze wsparciem 3 GB pamięci operacyjnej RAM, a jego akumulator cechuje pojemność 2716 mAh. Dla porównania wspomniany model 8 Plus według TENAA posiada baterię o pojemności 2675 mAh, choć oficjalne dane Apple nieco się różnią podając do wiadomości pojemność 2691 mAh. Różnica jednak nie jest znacząca i nie ma wpływu na spore rozbieżności w pracy samego urządzenia.

Można więc przyjąć, że czas pracy na baterii w przypadku iPhone’a X będzie porównywalny do iPhone’a 8 Plus. Osiągnięcie takiego wyniku przy przecież mniejszej konstrukcji flagowca było możliwe dzięki zastosowaniu mniejszej płyty głównej oraz akumulatora w kształcie litery L. Już jakiś czas temu rozwiązanie takie opisywały raporty publikowane przez analityka Ming Chi Kuo.

Źródło: Steve Hemmerstoffer

 

iPhone X z baterią większą niż model 8 Plus

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)