Home Newsy Kiedy nie patrzysz na iPhone’a X ten oszczędza baterię
Kiedy nie patrzysz na iPhone’a X ten oszczędza baterię
0

Kiedy nie patrzysz na iPhone’a X ten oszczędza baterię

0

Pierwsze egzemplarze iPhone’a X trafiły wczoraj do rąk niecierpliwych użytkowników. Można zatem na dniach spodziewać się nie tylko licznych recenzji smartfona ale również informacji związanych z funkcjami, o których dotąd Apple milczało.

Urządzenie zapewne skrywa mnóstwo drobnych, acz często praktycznych dodatków, których próżno szukać w tańszych modelach kalifornijskiego producenta. Jednym z nich jest opcja oszczędzania baterii, która samoczynnie aktywuje się w momencie kiedy użytkownik nie patrzy na swoje urządzenie. Jest to możliwe dzięki technologii Face ID i kamerze TrueDepth rozpoznającej twarz użytkownika oraz to, czy aktualnie spoglądamy na ekran.

Jeśli użytkownik nie patrzy na wyświetlacz ten po pewnym czasie przyciemnia się, a ostatecznie całkowicie wygasa ograniczając zużycie akumulatora. Co ciekawe technologia Face ID cały czas uczy się wyglądu użytkownika oraz jego zachowań optymalizując i udoskonalając swoje działanie. Może to w efekcie prowadzić do jeszcze oszczędniejszego zarządzania zużyciem energii.

Funkcja ta może mieć również praktyczne zastosowanie w sytuacji kiedy na ekranie iPhone’a czytamy obszerny tekst jednak w tym czasie (zazwyczaj dłuższym) nie dotykamy ekranu, co prowadzi do jego przyciemniania. Kamera TrueDepth będzie tak długo go rozświetlać jak długo będziemy się na niego patrzeć.

Źródło: Mashable

 

Kiedy nie patrzysz na iPhone’a X ten oszczędza baterię

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)