Home Newsy iPhone X rozebrany na części
iPhone X rozebrany na części
0

iPhone X rozebrany na części

0

Tego można było się spodziewać, bowiem za każdym razem kiedy do sprzedaży trafia nowy model urządzenia od Apple zostaje ono rozebrane na części pierwsze przez serwis iFixit i ocenione po kątem samodzielnej naprawy. Tak też stało się z jubileuszowym modelem iPhone’a, który w ofercie sklepowej znajduje się od wczoraj i tego samego dnia poddano go analizie od wewnątrz.

Okazuje się, iż Apple postanowiło umieścić w nim nie jedno, a aż dwa ogniwa baterii, które ułożone są na kształt litery L. Wrażenie robi również mocno zminiaturyzowana płyta główna, która zajmuje wyraźniej mniej miejsca w porównaniu choćby z modelem 8 Plus. Zmniejszenie rozmiarów tego elementu konstrukcji możliwe było dzięki złożeniu go na pół przez poszczególne komponenty rozmieszczone są po obu stronach. Co ciekawe po rozłożeniu płyty głównej jest ona o 35 % większa od tej montowanej w iPhone 8 Plus.

Wgląd do wnętrza iPhone’a X wyjaśnił też dlaczego główna kamera umieszczona jest wertykalnie. Pozycję tę niejako wymusiło rozmieszczenie elementów składających się na kamerę TrueDepth i moduł Face ID.

Pełny przebieg rozbiórki wraz z opisem dostępny jest na stronie iFixit.

 

iPhone X rozebrany na części

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)