Home Newsy Rekordowe wyniki finansowe Apple
Rekordowe wyniki finansowe Apple
0

Rekordowe wyniki finansowe Apple

0

Trzeci kwartał kalendarzowy tego roku dla Apple okazał się rekordowy pod kątem finansowym. Firma zarejestrowała w odniesieniu do analogicznego przedziału czasowego analizowanego jednak dwanaście miesięcy wstecz jeszcze lepsze wyniki. Oficjalnie już wiadomo, że gigant z Cupertino osiągnął przychody rzędu 52,6 mld dolarów, a zarobek po odprowadzeniu podatków uplasował się na poziomie 10,7 mld dolarów.

Co ciekawe wzrost odnotowano nie tylko w sferze sprzedaży produktów, gdzie każdemu z nich w porównaniu z zeszłym rokiem towarzyszą zmiany procentowe in plus ale również podobny trend cechuje przychody. Na przykładzie iPhone’a wygenerowany przez to urządzenie przychód jest wyższy od wartości z zeszłego roku o 2 %. W nieco lepszej kondycji są jabłkowe tablety zapewne głównie za sprawą modeli Pro, gdzie przychód ze sprzedaży tych urządzeń wzrósł aż o 14 %. W ciekawym świetle zaś wypadają jabłkowe komputery, których sprzedaż zasiliła budżet kwotą brutto o 25 % wyższą niż dwanaście miesięcy temu. Widać tu ogromne zainteresowanie modelami z panelem Touch Bar, które miały zapewne największy wpływ na niniejszy wynik finansowy.

Najlepiej jednak wypadają pod tym kątem jabłkowe usługi, które były w stanie na przełomie ostatnich trzech miesięcy wygenerować przychód aż o 34 % wyższy niż w trzecim kwartale z zeszłego roku.

Tylko w trzech ostatnich kwartałach Apple sprzedało 46,7 mln iPhone’ów, 10,3 mln iPadów oraz 5,4 mln Maców, co też pokazuje jakie urządzenia cieszą się największą popularnością wśród klientów. Po raz kolejny najbardziej dochodowym produktem jest jabłkowy smartfon, a zaraz za nim tablety z Cupertino. W oficjalnym raporcie zanotowano także zmianę przychodu w kontekście poszczególnych lokalizacji. Tu także mamy do czynienia ze wzrostami. Dla przykładu przychód w Ameryce wzrósł względem porównywalnego okresu sprzed 12 miesięcy o 14 %. Jedynym krajem, który odnotował spadki jest Japonia, gdzie przychód spadł o 11 %.

Źródło: Apple

 

Rekordowe wyniki finansowe Apple

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)