Home Newsy iPhone X i problem Romeo i Juli
iPhone X i problem Romeo i Juli
0

iPhone X i problem Romeo i Juli

0

Rośnie panika związana z opóźnieniem jakie cechować ma najbardziej wyczekiwany model iPhone’a z tego roku. Flagowiec o całkiem nowej konstrukcji według oficjalnych zapowiedzi pojawi się na sklepowych półkach 3 listopada, choć jak sugeruje spory odsetek analityków w bardzo mocno ograniczonej ilości. Do przyszłego roku Apple ma mieć poważny problem z zaspokojeniem popytu na to urządzenie, co przełoży się na irytujący czas realizacji zamówienia.

Problem pogłębiają najświeższe doniesienia opublikowane przez The Wall Street Journal. Producenci należący do łańcucha dostaw Apple mają popadać w panikę w związku z problemami z produkcją modułu roboczo nazwanego Romeo będącego częścią składową czytnika Face ID. Ilość tego komponentu jest niewystarczająca, by w najbliższym czasie ruszyć z masową produkcją iPhone’a X.

Mechanizm Face ID składa się z dwóch głównych modułów Romeo i Julia. Ten pierwszy odpowiedzialny jest za wysyłanie do 30 000 punktów podczerwonych na twarz użytkownika tworząc swego rodzaju mapę tej części ciała, zaś Julia będąca czymś na wzór kamery na podczerwień identyfikuje tak powstały obraz, nawet wówczas gdy jest ciemno.

Sytuacja jest na tyle poważna, że niewystarczająca ilość komponentu Romeo może przyczynić się do opóźnienia masowej produkcji iPhone’a X co poskutkuje w efekcie ogromnym poślizgiem w realizacji zamówień na to urządzenie, irytacją nabywców, a ostatecznie nawet słabym wynikiem finansowym firmy.

Źródło: WSJ

 

iPhone X i problem Romeo i Juli

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)