Home Newsy iPhone X bardziej dochodowy dla Samsunga niż Galaxy S8
iPhone X bardziej dochodowy dla Samsunga niż Galaxy S8
0

iPhone X bardziej dochodowy dla Samsunga niż Galaxy S8

0

Samsung to nie tylko główny rywal Apple na rynku smartfonów ale również jego dostawca części wchodzący w skład długiej listy współpracujących podmiotów. Koreańska firma to jedyny jak na razie producent wyświetlaczy OLED montowanych we flagowym modelu iPhone’a z tego roku, czyli odsłony X.

Samsung trudni się przy tym produkcją innych komponentów dla jabłkowych smartfonów takich jak choćby akumulatory, czy pamięci flash. Jednak to właśnie produkcja wyświetlaczy może przynieść firmie największe zyski.

Raport przygotowany na potrzeby The Wall Street Journal sugeruje, że dochód pochodzący z produkcji wyświetlaczy OLED dla iPhone’a X wygenerowany do połowy 2019 roku może przewyższyć ten pochodzący z oddziałów firmy wytwarzających części do Galaxy S8. Szacuje się, że produkcja samych tylko ekranów do flagowa od Apple przyniesie Samsungowi kwotę rzędu 14,3 mld dolarów amerykańskich. Ten drugi ma plasować się w okolicach 10,1 mld dolarów.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż na każdym jednym egzemplarzu iPhone’a X Samsung zarabia 110 dolarów. Koreańska firma zapewne już trzyma kciuki za dobrą sprzedaż topowego smartfona z logo nadgryzione jabłka.

Źródło: WSJ

 

iPhone X bardziej dochodowy dla Samsunga niż Galaxy S8

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)