Home Newsy Raport ekologiczny dotyczący iPhone’a X
Raport ekologiczny dotyczący iPhone’a X
0

Raport ekologiczny dotyczący iPhone’a X

0

Na debiut iPhone’a X w sklepach musimy jeszcze trochę poczekać, bowiem ten będzie mieć miejsce dopiero 3 listopada. Już teraz jednak Apple opublikowało specjalny raport związany z tym urządzeniem w kontekście ochrony środowiska.

Zgodnie z jego treścią iPhone X w całym cyklu swojego życia emituje do 79 kilogramów dwutlenku węgla z czego 80 % uwalnianych jest do atmosfery podczas produkcji. Wynik ten wypada gorzej w porównaniu z modelem 8, a nawet 7 z zeszłego roku jednak mieści się w normach. Co ciekawe 79 kilogramów jest także najwyższym parametrem odnotowanym od czasów premiery iPhone’a 6.

Na pocieszenie firma dodaje, że lepiej sytuacja wygląda w przypadku opakowania, którego 55 % użytych materiałów z zewnątrz pochodzi z recyklingu, wewnętrzna część zaś to w 100 % włókno pochodzące z odpadów z domieszką bambusa, trzciny cukrowej oraz drewna z lasów odpowiednio zarządzanych.

Wyświetlacz nie zawiera zaś rtęci, a szkło ochronne arsenu szkodliwego dla środowiska. Apple zapewnia również, że ten element konstrukcji wolny jest od takich pierwiastków jak brom, beryl, czy polichlorek winylu. Podsumowując iPhone X otrzymał najwyższą notę EPEAT w odniesieniu do norm środowiskowych UL 110.

Źródło: AppleInsider

 

Raport ekologiczny dotyczący iPhone’a X

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)